macOS sürüm tavsiyesi

283156

Megapat
Makaleler
2
Almayı planladığım bilgisayara macOS kurmak istiyorum ve sizce hangi sürümü kullanmalıyım? Benim için hızlılık, sadelik ve rahatlık önemlidir. 6-7 oyun oynatsın yeterli. LoL, Valorant, GTA 5 ve benzeri.
Yazılımla uğraşabilirim miyim emin değilim fakat her an başlayabilirim. Bu macOS'lar ücretsiz mi? Denildiği kadar, Windows kadar iyi midir? Şu an Windows kullandığıma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almayı planladığın bilgisayarın özelliklerini bilmeden nasıl macOS sürüm tavsiyesinde bulunabiliriz?
Windows kadar iyi midir? sorusu gayet yanlış. Bir motosikletin araba kadar iyi olup olmadığını sormaya benzer. Zira Windows'da hemen hemen her işinizi yapabiliyorken, macOS'da, Windows'daki gibi bir oyun performansı bekleyemezsiniz. Yazılım konusunda da Windows'da kalman daha iyi olabilir. Veya tüm sistemi macOS yapıp, Windows'u sanal makineye kurarsın. LoL, Valorant ve GTA 5'i akıcı oynatmaz. Windows'da Ultra'da oynayabiliyorken, macOS'da aynı performansı alamazsın.

Almayı planladığın bilgisayarın özelliklerini bilmeden nasıl macOS sürüm tavsiyesinde bulunabiliriz?
Windows kadar iyi midir? sorusu gayet yanlış. Bir motosikletin araba kadar iyi olup olmadığını sormaya benzer. Zira Windows'da hemen hemen her işinizi yapabiliyorken, macOS'da, Windows'daki gibi bir oyun performansı bekleyemezsiniz. Yazılım konusunda da Windows'da kalman daha iyi olabilir. Veya tüm sistemi macOS yapıp, Windows'u sanal makineye kurarsın. LoL, Valorant ve GTA 5'i akıcı oynatmaz. Windows'da Ultra'da oynayabiliyorken, macOS'da aynı performansı alamazsın.

R3 1200 AF, RX560 sistem toplayacağım. Bu konuda çok cahilim, aydınlatın.

Valorant ve GTA 5'i açamazsın zaten, macOS desteklenmiyor.

LoL ve CS:GO var. Acemi isen bulaşmanı tavsiye etmem.

Tamam, belki sonra destek gelebilir mi?
Mojave ve Catalina ücretsiz mi?
High Sierra diye bir tane daha gördüm, o nasıl?
Sadece LoL de oynayabilirim.
macOS daha çok iş ön planlı bir işletim sistemi. Amacın oyun oynamaksa ve çok anlamıyorsan Windows ile devam et.

Dostum, macOS daha çok iş ön planlı bir işletim sistemi. Amacın oyun oynamaksa ve çok anlamıyorsan Windows ile devam et.

Tamam o zaman. Sadece bir merakım var ve canım da istiyor kurmayı. Bir denemek için kurarım, sonra
beğenmezsem tekrar Windows kurarım.

Geri
Yukarı