macOS USB'si nasıl hazırlanır?

Wroozlyr

Decapat
Daha fazla  
USB hazırlamak istiyorum şu an kullandığım sistem Windows 10, 16 GB USB var. ISO falan bunlar mı gerekiyor?

USB hazırlamak istiyorum şu an kullandığım sistem Windows 10, 16 GB USB var.
Daha detaylı bir bilgi verebilir misiniz? Hackintosh yapacaksanız donanımlarınızın uyumluluğu, Mac cihaza kurulum yapacaksanız modeli ne ve hangi sürüme kadar destekleniyor vb. soruları da aklınızda tutmanız lazım çünkü eğer bunlar olmaz ise kurulumu düzgünce yapamayabilirsiniz.

Daha detaylı bir bilgi verebilir misiniz? Hackintosh yapacaksanız donanımlarınızın uyumluluğu, Mac cihaza kurulum yapacaksanız modeli ne ve hangi sürüme kadar destekleniyor vb. soruları da aklınızda tutmanız lazım çünkü eğer bunlar olmaz ise kurulumu düzgünce yapamayabilirsiniz.

2007 model 1.5 GB RAM Core 2 Duo vardı.

Cihazınızdan macOS ile sol üstten Apple logosuna tıklayıp oradan sistem raporu butonuna tıkladıktan sonra "MacBook Pro1, 1" gibi bir yazı özelliklerin yazdığı kısımda çıkıyor mu? İllaki "MacBook Pro1, 1" olmasına gerek yok "MacBook Pro9, 2" de olabilir.

Cihaz açılıyordu açılmamaya başladı Windows 10'daki gibi çark dönüp duruyor açılmıyor.

Cihaz açılıyordu açılmamaya başladı Windows 10'daki gibi çark dönüp duruyor açılmıyor.
Sistemi kapatıp açılırken "Command + V" tuşlarına basılı tutup sistemin açılmasını bekleyebilir misiniz? Sistem açıldıktan sonra bir sürü yazı çıkacak onlara endişelenmeyin. En son hangi yazıda kalıyor onu belirtin.

Sistemi kapatıp açılırken "Command + V" tuşlarına basılı tutup sistemin açılmasını bekleyebilir misiniz? Sistem açıldıktan sonra bir sürü yazı çıkacak onlara endişelenmeyin. En son hangi yazıda kalıyor onu belirtin.
Böyle bir şeyler çıktı.
"user Msd error server mdsync launch failed ipc/send inavalid desteination port"
Hocam böyle bir şeyler yazıyor.
Cihazı açtım akşam akşam uğraştırdım sağ ol yardım ettiğin için <3
Hocam hatayı tekrar verdi flaş bellek hazırlamak istiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20211029_214352.jpg
    IMG_20211029_214352.jpg
    375 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20211029_215635.jpg
    IMG_20211029_215635.jpg
    256,8 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şeyler çıktı.
"user Msd error server mdsync launch failed ipc/send inavalid desteination port"
Hocam böyle bir şeyler yazıyor.
Cihazı açtım akşam akşam uğraştırdım sağ ol yardım ettiğin için <3
Hocam hatayı tekrar verdi flaş bellek hazırlamak istiyorum.
Bu hata ile ilgili internette pek bir kesin bir bilgi yok. Bundan dolayı en baştan bir kurulum yapmamızda fayda var. Bunun için eğer başka bir Windows cihazınız var ise sanal makine yardımı ile bir macOS kurup oradan 10.5 için olan kurulum dosyasını Apple'ın sayfasından özelllikle uyumlu olan sürümü indirin ve USB'ye yazdırın. Bundan sonra Mac cihazınızı açarken "Command" tuşuna basılı tutup USB diskinizi seçin ve kurulumu başlatmaya çalışın. Bunun dışında 10.7 sürümü "sanırım" cihazınız destekliyor. Bir kontrol etmenizde fayda var elbette.

Bu hata ile ilgili internette pek bir kesin bir bilgi yok. Bundan dolayı en baştan bir kurulum yapmamızda fayda var. Bunun için eğer başka bir Windows cihazınız var ise sanal makine yardımı ile bir macOS kurup oradan 10.5 için olan kurulum dosyasını Apple'ın sayfasından özelllikle uyumlu olan sürümü indirin ve USB'ye yazdırın. Bundan sonra Mac cihazınızı açarken "command" tuşuna basılı tutup USB diskinizi seçin ve kurulumu başlatmaya çalışın. Bunun dışında 10.7 sürümü "sanırım" cihazınız destekliyor. Bir kontrol etmenizde fayda var elbette.

Ben aslında stajyerim bazen böyle eski cihazlar geliyor format atmak zorunda kalıyorum. Mac biraz yordu amma her şeyini buldum sadece RAM eksik 2 GB RAM istiyor. Kurulum USB hazır 🙂

Ben aslında stajyerim bazen böyle eski cihazlar geliyor format atmak zorunda kalıyorum. Mac biraz yordu amma her şeyini buldum sadece RAM eksik 2 GB RAM istiyor. Kurulum USB hazır 🙂
RAM mi yetmiyor yani? Yine de bir kurulumu yapmayı deneyebilirsiniz ama onun dışında kurulumu RAM yetersizliğinden dolayı yapamayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı