macOS Ventura imajı yazılırken balenaEtcher "too small" hatası

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar bilgisayarıma Ventura kurmak için imajı indirdim fakat USB belleğime yazamıyorum. Biçimlendirmeme ve bütün alanın boş olmasına rağmen alanın küçük olduğunu söylüyor ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.10.29 - 18.02.04.32.png
    Desktop Screenshot 2022.10.29 - 18.02.04.32.png
    453 KB · Görüntüleme: 45
Arkadaşlar bilgisayarıma Ventura kurmak için imajı indirdim fakat USB belleğime yazamıyorum. Biçimlendirmeme ve bütün alanın boş olmasına rağmen alanın küçük olduğunu söylüyor ne yapmalıyım?

WIN32DISKImager'ya da TransMac ile yazdırır mısınız?

Son düzenleme:
İmajı 32 GB bir USB ile aldığımdan. balenaEtcher 32 GB olarak görüyor imaj boyutunu fakat aslında 13 GB.

En kötü .raw şeklinde vds'den upload edeceğim.
Evet 2 programda aynı şekilde imajı olduğundan büyük gösterdi beklemedeyiz hocam.

Evet 2 programda aynı şekilde imajı olduğundan büyük gösterdi beklemedeyiz hocam.

Aynen hata 32 GB bir USB'den DMG olarak çektiğimden oluyor. VDS'den 10 15 dakika içinde upload işlemi biter.
Screen Shot 2022-10-29 at 18.23.26.png

Kendinizde .dmg uzantısını silip .raw uzantısı ekleyerek deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynen hata 32 GB bir USB'den DMG olarak çektiğimden oluyor. VDS'den 10 15 dakika içinde upload işlemi biter. Eki Görüntüle 1557115

Kendinizde .dmg uzantısını silip .raw uzantısı ekleyerek deneyebilirsiniz.
Ben 16GB belleğe .raw yaparak yazdırdım ama EFI bölümü çıkmadı.

Ben 16 GB belleğe. RAW yaparak yazdırdım ama EFI bölümü çıkmadı.

O şekilde kullanımda da hatalar çıktı. Yarın bir tane 16 GB USB oradan imaj girdisini çıkaratacağım.

@SHABBAROS Şu an sadece 16 GB USB'ler için sıkıntılı imaj. Sizin diskiniz 32 GB aslında. Rufus ile önyüklenebilir olarak biçimlendirip dener misiniz?

O şekilde kullanımda da hatalar çıktı. Yarın bir tane 16 GB USB oradan imaj girdisini çıkaratacağım.

@SHABBAROS Şu an sadece 16 GB USB'ler için sıkıntılı imaj. Sizin diskiniz 32 GB aslında. Rufus ile önyüklenebilir olarak biçimlendirip dener misiniz?
Hocam yazdım ama bellekte EFI bölümü gelmiyor.

Geri
Yukarı