macOS Ventura kurarken RAW dosyasını yazdırdıktan sonra herhangi bir OC EFI klasörü çıkmıyor

komilişampuan

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB SONY Harddisk
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
A520 K V2
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500
Herkese iyi akşamlar. Sabahtan beri sisteme Windows 11'in yanında Dual Boot ile macOS Ventura kurmaya çalışıyorum. Technopat'ta olsun YouTube'da olsun gezmediğim yer kalmadı. @yusufklncc en son sizin konunuzu takip ederek kuruluma devam ettim. İmaj dosyasını indirdim, konudaki diğer tüm dosyaları eksiksiz indirdim. Fakat hem sizin konunuzda hem de Recep Baltaş'ın videosunda balena ile RAW dosyası yazdırıldıktan sonra EFI dosyalarının değişimi söz konusu. Ancak ben USB veya taşınabilir hard diske RAW dosyasını yazdırdığımda aygıta erişim sağlayamıyorum, kayboluyor. Bilgisayar menüsünde gözükmüyor, ve herhangi bir şekilde açılmıyor. Bu sebepten EFI dosyalarını değiştiremiyorum. Ne yapmam gerekir? İkinci olarak sistemimize göre seçmemiz gerektiği söylenen Config dosyalarında kendi işlemcimi bulamadım. Sadece Threadripper ve Ryzen 7 serisinden işlemciler var. Bu konular hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ayrıyeten ekran kartım veya anakartım ile ilgili bir sorun çıkar mı?

*Eklemeyi unuttum RAW dosyasını yazdırdıktan sonra herhangi bir OC EFI klasörü çıkmıyor. O klasörü bulsam hiçbir sorun olmayacak zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı