macOS Ventura, kurulum sonrası hata

Aliayyildizx

Yoctopat
Daha fazla  
Moderatörümüz Kleynin 28 Ekim'de paylaştığı macOS venturayı VirtualBox için indirdim, temiz bir kurulum sonrası VirtualBox'u açıp gerekli CMD kodları yazdım. Her şey güzel MacOS'un recovery ekranına kadar gelip hard diski seçip kurulumu başlattıktan sonra belirli bir süre sonra bitip, tekrardadan recovery ekranına geliyor. Resmen bir döngü 7 8 kere tekrar tekrar kurulum yapıp, recovery ekranında sabitlendim. Yardımcı olabilir misiniz, bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatörümüz Kleynin 28 Ekim'de paylaştığı macOS venturayı VirtualBox için indirdim, temiz bir kurulum sonrası VirtualBox'u açıp gerekli CMD kodları yazdım. Her şey güzel MacOS'un recovery ekranına kadar gelip hard diski seçip kurulumu başlattıktan sonra belirli bir süre sonra bitip, tekrardadan recovery ekranına geliyor. Resmen bir döngü 7 8 kere tekrar tekrar kurulum yapıp, recovery ekranında sabitlendim. Yardımcı olabilir misiniz, bunun çözümü nedir?

Disk İzlencesi'ni paylaşabilir misiniz?
Diskin içine herhangi bir dosya yazılmış mı diye.

Disk İzlencesi'ni paylaşabilir misiniz?
Diskin içine herhangi bir dosya yazılmış mı diye.

Araştırmadığım video kalmadı, kurulum biraz sürüyor Apple logosunda ki imleç bile doluyor sonradan tekrar recovery ekranına gelmekte. Başa alıp tekrar kurulum yapıyorum yine aynı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 50
  • 22.jpg
    22.jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 43
  • 33.jpg
    33.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 38
  • 44.jpg
    44.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 38
  • 55.jpg
    55.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 51
Araştırmadığım video kalmadı, kurulum biraz sürüyor Apple logosunda ki imleç bile doluyor sonradan tekrar recovery ekranına gelmekte. Başa alıp tekrar kurulum yapıyorum yine aynı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Sanal makine açılırken "alt" tuşuna basılı tutup dener misiniz?

Maalesef tepki alamadım, yönlendirmeniz doğrultusunda "alt" basılı tuttum birkaç dakika ardından recovery ekranı geldi. Recovery ekranında restart seçip devam ettim, Alt'a basılı tuttum ama yine de recovery ekranında sabit kaldım.

Mesajınızı alıntılayamadığım için etiketlemek durumunda kaldım,mesajı düzeneyip@Kleyn

Son düzenleme:
Sorununuz şu sanırım:
Diske macOS yüklenirken birden restart atıyor değil mi?
Aynı sorunu bende yaşadım fakat bir çözüm bulamadım.
macOS Big Sur kurulmuştu fakat.

Maalesef tepki aladım, yönlendirmeniz doğrultusunda "alt" basılı tuttum birkaç dakika ardından recovery ekranı geldi. Recovery ekranında restart seçip devam ettim, Alt'a basılı tuttum ama yine de recovery ekranında sabit kaldım. @Kleyn
VMWare Workstation ile deneyebilirsiniz.

Sorununuz şu sanırım:
Diske macOS yüklenirken birden restart atıyor değil mi?
Aynı sorunu bende yaşadım fakat bir çözüm bulamadım.
macOS Big Sur kurulmuştu fakat.

Aslında tam öyle örneklendiremem lakin, Windows 10 flash ile kurulum sonrası restart atıldığında flash cıkarılmadığı sürece format ekranına gelmesi gibi örneklendirebilirim. Kurulum tamamlanmakta öyle görünüyor

Kurulum bittikten sonra ISO dosyasını devre dışı bırakmayı denediniz mi?

İlgi ve alakanız için minnettarım, VirtualBox sanal sunucu ayarlarından>depolama> ISO eklentisini kaldırıp tekrar başlattım. Ardından aşagıda ki ilettiğim döngüye girdim bu sefer de :(
EFI, tikini kaldırıp devam ettiğimde sanal sunucu başlamadan bu hatayı alıyor.

Dosya Ekleri

• 123123123.jpg
    123123123.jpg
    237,1 KB · Görüntüleme: 45
  • bbbb.jpg
    bbbb.jpg
    23,6 KB · Görüntüleme: 52

Geri
Yukarı