macOS Ventura Yüklerken Siyah Ekranda Kalıyor

matmakif

Kilopat
SSD veya HDD modeli
JD240
Ekran kartı
XFX RX6600
Anakart
Gigabyte B450m-s2h
İşlemci
Ryzen 5 1600AF
Merhaba. Sistemime Hackintosh yüklemek istiyorum ama defalarca denememe rağmen olmadı. Her seferinde yükle tuşuna basınca kayan yazılardan sonra siyah ekranda takılıyor, kaç dakika geçerse geçsin açılmıyor.

Hem macOS Ventura 13.0.1 Intel & AMD Kurulum imajı konusundaki imaj ile hem de Dortania'nın rehberinde anlatınan şekilde macrecovery.py ile kurmaya çalıştım.
Hem macOS Ventura 13.0.1 Intel & AMD Kurulum imajı konusundaki EFI'yi, hem kendi EFI'mi, hem de Başarılı Kurulum: Monterey 12.6 1600 AF, RX 590 ve B450M S2H konusundaki EFI'yi kullandım ama olmadı. Aslında Başarılı Kurulum: Monterey 12.6 1600 AF, RX 590 ve B450M S2H konusundaki ile bir kez açıldı ama bir daha olmadı.

BIOS sürümü: F61D.
BIOS ayarlarım:​
Fast boot: Kapalı​
Secure Boot: Kapalı​
fTPM: Kapalı​
CSM: Kapalı​
trusted computing: Kapalı​
IOMMU: Kaplı​
above 4G decoding: Açık (tek açıldığı sefer, bunu kapatıp npci = 0x2000 yazdığım seferdi.)​
Serial/COM port ve parallel port ayarlarını görmedim, SATA modu da zaten AHCI.​

Config: config.plist
EFI: EFI dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
OpenCore log dosyası oluşturuyor mu?
Galiba şu: opencore-2022-12-04-183001.txt

Tamamen verbose moddan çıktığına emin misiniz bir de?
Kayan yazılar kısmından bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla.
Açıldığı tek seferde, kayan yazılar sonrası görüntü gitti (monitörde no signal yazısı belirdi), birkaç saniye sonra "Recovery" ekranı geldi. Artık ekran gidiyor ama tekrar gelmiyor.

Hiçbir değişiklik yapmamama rağmen yine açıldı. Kuruluma başlayıp tekrar deneyeceğim. Sonucu yazarım. Emeğiniz için teşekkürler.

Aldığım nvme ssd gelince ona kurayım dedim ama sorun devam ediyor. EFI'yi baştan hazırladım; fazla kext koymak sorun olabiliyor diye okuduğum için sadece mecburi kext'leri koydum içine...
USB kaynaklı sorun oluyorsa diye imajı elimdeki hdd'ye yazdım, EFI'yi de ona kopyaladım.
Sonra USB mapping yaptım...
BIOS'u F63d'ye güncelleyip BIOS ayarlarını tekrar yaptım.

Tamamen verbose moddan çıktığına emin misiniz bir de?
BIOS ekranında ve opencore seçim ekranında klavye ve fare çalışıyor (ışıkları yanıyor)
Ama verbose modun başında ikisi de gidiyor, sonra ikisinin de tanındığının yazısı çıkınca yine ışıkları yanıyor.
Sonra sinyal gidiyor, klavyenin ışığı sönüyor ama fareninki yanmaya devam ediyor. Ne kadar beklersem bekleyeyim bir şey olmuyor. Bilgisayarı yarım saat açık bıraktığımda da aynıydı.

BIOS sürümüm: F63d
EFI: EFI klasörü
Config: config.plist
Log: opencore-log

Son düzenleme:

Geri
Yukarı