macOS Visual Studio Windows Form App Projesi Oluşturma

ajen

Femtopat
MacBook'ta Visual Studio 2022'de bir türlü Windows Form App projesi oluşturamıyorum. Nasıl oluşturacağımı internetten bakıp da bulamadım. Bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim. Projeyi oluşturamadığım için videolarda bir türlü ilerleyip kod yazamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata mı alıyorsunuz? Yoksa oluşturmayı mı bilmiyorsunuz.

• Ana menüden "File" seçeneğine tıklayın ve ardından "New" ve "Project" seçeneklerini seçin.
  • "New Project" penceresi açılacaktır. Sol tarafta "Visual C#" seçeneğini bulun ve açın.
  • "Windows" altında "Classic Desktop" seçeneğini bulun ve açın.
  • "Windows Forms App (.NET Framework)" seçeneğine tıklayın.
  • "Name" alanına proje adını girin.
  • "Location" alanına proje dosyalarının kaydedileceği konumu belirtin.
  • "Solution name" alanı otomatik olarak proje adını alacaktır. Bu alanı değiştirmeniz gerekmez.
  • "Create directory for solution" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  • "Create new Git repository" seçeneği işaretli değilse, işaretleyin.
  • "Create" düğmesine tıklayarak proje oluşturma işlemini tamamlayın.

Hata mı alıyorsunuz? Yoksa oluşturmayı mı bilmiyorsunuz.

• Ana menüden "File" seçeneğine tıklayın ve ardından "New" ve "Project" seçeneklerini seçin.
  • "New Project" penceresi açılacaktır. Sol tarafta "Visual C#" seçeneğini bulun ve açın.
  • "Windows" altında "Classic Desktop" seçeneğini bulun ve açın.
  • "Windows Forms App (.NET Framework)" seçeneğine tıklayın.
  • "Name" alanına proje adını girin.
  • "Location" alanına proje dosyalarının kaydedileceği konumu belirtin.
  • "Solution name" alanı otomatik olarak proje adını alacaktır. Bu alanı değiştirmeniz gerekmez.
  • "Create directory for solution" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  • "Create new Git repository" seçeneği işaretli değilse, işaretleyin.
  • "Create" düğmesine tıklayarak proje oluşturma işlemini tamamlayın.
hocam o windowslarda oluyor dediğiniz sanırım macoslarda dediğiniz görünüm öyle olmuyor o yüzden bir türlü bulamıyorum nasıl yapacağımı

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-03-31 23.50.31 (2).png
    Ekran Resmi 2023-03-31 23.50.31 (2).png
    482,9 KB · Görüntüleme: 297
hocam o windowslarda oluyor dediğiniz sanırım macoslarda dediğiniz görünüm öyle olmuyor o yüzden bir türlü bulamıyorum nasıl yapacağımı
Hocam, pardon, VDS üzerinden bağlanarak yapacaksınız diye anladım, pardon. MacOS üzerinde Windows Form App projesi geliştiremezsiniz. Bunun yerine, MAUI projesi oluşturabilirsiniz.

Hocam, pardon, VDS üzerinden bağlanarak yapacaksınız diye anladım, pardon. MacOS üzerinde Windows Form App projesi geliştiremezsiniz. Bunun yerine, MAUI projesi oluşturabilirsiniz.
Veya XCODE ile Mac Form App oluşturabilirsiniz.

Veya XCODE ile Mac Form App oluşturabilirsiniz.
hocam ben udemy eğitimi aldım oradan öğreniyordum nasıl yapacağımı şimdi bu dediklerinizle windows form arasındaki fark nedir. madem macte windows form olmuyor daha fazla olmayan şey de vardır yazılımcıların çoğu neden macbook alıyor? ben anlamadım sanki macbook u boşuna almış gibi hissediyorum şuan

hocam ben udemy eğitimi aldım oradan öğreniyordum nasıl yapacağımı şimdi bu dediklerinizle windows form arasındaki fark nedir. madem macte windows form olmuyor daha fazla olmayan şey de vardır yazılımcıların çoğu neden macbook alıyor? ben anlamadım sanki macbook u boşuna almış gibi hissediyorum şuan
Macbook'u sadece Windows Form App projeleri için kullanamamanız, MacOS'un yazılım geliştirme için iyi bir platform olmadığı anlamına gelmez. Yazılımcıların Macbook tercih etmesinin birçok sebebi vardır ve bu nedenlerden dolayı, MacOS, hala birçok yazılım geliştiricisi tarafından tercih edilen bir sistemdir. Sizin hatanız yazılımda hangi platform üzerinden devam edeceğinizi karar vermeden MacBook'u almanız, ancak ileri ki yıllarda MacBook aldığınız için sevineceksiniz. Eğitiminizi MacOS üzerinden nasıl sorunsuz devam edeceğiniz hakkında o kadar bilgi sahibi değilim @566156 hocam belki biliyordur.

Macbook'u sadece Windows Form App projeleri için kullanamamanız, MacOS'un yazılım geliştirme için iyi bir platform olmadığı anlamına gelmez. Yazılımcıların Macbook tercih etmesinin birçok sebebi vardır ve bu nedenlerden dolayı, MacOS, hala birçok yazılım geliştiricisi tarafından tercih edilen bir sistemdir. Sizin hatanız yazılımda hangi platform üzerinden devam edeceğinizi karar vermeden MacBook'u almanız, ancak ileri ki yıllarda MacBook aldığınız için sevineceksiniz. Eğitiminizi MacOS üzerinden nasıl sorunsuz devam edeceğiniz hakkında o kadar bilgi sahibi değilim @566156 hocam belki biliyordur.
hocam ben yeni kazandım bilgisayar mühendisliğini şuan hazırlıktayım bölüme geçmeden kendim bir şeyler öğrenmek için c#tan başlamıştım o yüzden son windows form dersleri kalınca ne yapacağımı bilemedim

İsterseniz sanal makine üzerinden Windows kullanabilirsiniz. Visual Studio hakkında bilgim yok. VMware Fusion veya Parallels kullanabilirsiniz. Eğer Mac ARM işlemcili ise Boot Camp işe yaramaz.

Geri
Yukarı