macOS vs. Windows 10

th3q4x

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda macOS veya Windows diye bir soru takıldı aklıma. macOS kurmak için sistemim var mı bilmiyorum ve sizce hangisi?
ATI Radeon 4600 HD series
Intel Pentium Dual Core 3.20 GHz.
4x2 RAM
Gigabyte anakart (modelini bilmiyorum)

macOS her türlü daha iyidir ancak çok fazla kısıtlama vardır, ayrıca sisteminiz düşük ise pek önermem, macOS kötü bilgisayarlar için uygun değil.

Öncelikle bu sisteme Hackintosh kurmak pek mümkün gözükmüyor. Tabii orasını @tristessehivernale hocam daha iyi bilir. Sorunuza gelecek olursak macOS daha derli toplu bir işletim sistemi. Windows gibi geçmişe bağımlığı olmadığından yıllarca aynı dosya sisteminde ve aynı çekirdekte kalmıyor. Bu yüzden stabil bir şekilde çalışabiliyor. Windows 10 yapısı itibariyle eskidi artık. NTFS dosya sistemi verimsizleşti gittikçe. NT çekirdeği de modifiye edilse de geçmişten kalan kalıntılar var halen. Bu sisteme Windows 8.1 veya da bir hafif Linux dağıtımı iyi gider.

Öncelikle bu sisteme Hackintosh kurmak pek mümkün gözükmüyor. Tabii orasını @tristessehivernale hocam daha iyi bilir. Sorunuza gelecek olursak macOS daha derli toplu bir işletim sistemi. Windows gibi geçmişe bağımlığı olmadığından yıllarca aynı dosya sisteminde ve aynı çekirdekte kalmıyor. Bu yüzden stabil bir şekilde çalışabiliyor. Windows 10 yapısı itibarıyla eskidi artık. NTFS dosya sistemi verimsizleşti gittikçe. Nt çekirdeği de modifiye edilse de geçmişten kalan kalıntılar var halen. Bu sisteme Windows 8.1 veya da bir hafif Linux dağıtımı iyi gider.

8.1 de açılmıyor siyah ekranda kalıyordu bende 10 kurdum 3 yıldır temiz bir şekilde kullanıyorum.
Ben PC mi oyun oynamak için kullanıyorum macOS zaten birçok oyunu desteklemiyor.

Geri
Yukarı