macOS X Monterey'i SSD'ye kopyalama

Merhaba sayın @e.n.e.s hocam sayesinde hakkı ödenmez Monterey kurdum. Driver Wi-Fi kext hepsini tanıttık sadece şu an Monterey'i Windows disk gözükmeme sorunu yüzünden boş SSD'ye nasıl macOS üzerinden kopyalarım? Wi-Fi çalışmıyor her yolu da denedim disk görünmüyor irst yüklendi olmuyor. Tek ricam mikrofon Wi-Fi güç en azından pil 2'ye 2 atlamasın SSD'ye nasıl kopyalarım? :) SSD modeli smasung PM991 NVMe Dell Latitude 3410 10 nesil Comet Lake.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-08-13 22.48.39.png
    Ekran Resmi 2022-08-13 22.48.39.png
    234,8 KB · Görüntüleme: 27
Bu rehberdeki kopyalama adımlarını yapın, sadece Paragon ile işlem bittikten sonra diğerlerini yapmanıza gerek yok. Diğer konuda da dediğim gibi bu işlemleri Windows üzerinden yapacaksınız.
Güç için başka yapabileceğim bir şey yok, maksimum güç tasarrufu olarak ayarlayınca çok fazla yavaşlama olduğunu söylemiştiniz. Wi-Fi için Airportitlwm Monterey kextini EFI'nize işlemeniz yeterli olur, mikrofon için de başka ID'ler denemek lazım.

Hdd de monterey yavaş windows kurulmuyor hicbi sekilde pc ye

Guncelleme yaptim zaten

Bunu yapamam buyuk ihtimalle SSDT'yi Config dosyamıza ekleyelim, boot-args'a da -hbfx-dump-nvram -nvmefdbg ekleyip kaydedelim

Son düzenleme:
Zaten ben daha ilk açtığınız konuda SSDT ve argümanları ekledim, o zaman o haliyle Monterey denedik kurulmamıştı. Sadece Catalina'yı kurabildik, yani klonlama yapmadan Catalina üstü sürümlerde sıkıntı çıkıyor.

monterey var kurduk hocam bu config ile ssd ye kopyalanmıyor onu da anladım peki paragon benzeri mac de uygulama yok mu yoksa catalinadan devam edicem

bu kimlik hocam diğer konular çözüm nasıl işaretleniyor

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2022-08-14 16-34-03.png
    Screenshot from 2022-08-14 16-34-03.png
    24 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Hocam macOS çalışırken macOS olan bölüntüyü nasıl kopyalayacaksınız? MacOS üzerinden olmaz, en basit yol Windows kurup Paragon ile yapmak ya da direkt kopyalama işlemi yapmadan Catalina ile devam etmek.
Mikrofonun kimliğine ihtiyaç yok, modelini biliyoruz. Farklı ID'ler denenecek, aslında benim sürekli farklı ID yazarak EFI paylaşmam pek de mantıklı değil. Kendiniz girseniz daha iyi olur. Configi OpenCore Configurator ile açın ve NVRAM>7C kısmına gelip boot-args kısmındaki alcid=1 değerini şu değerlerle değiştirip tek tek deneyin, her değiştirmede yeniden başlatıp çalışıyor mu bakın.
3, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 23, 36, 54, 99
Yani örnek olarak alcid=99 yazacaksınız. Bu şekilde tek tek deneyip çalışanı bulacaksınız.
1660557606710.png

tamamdırrr

hocam bende windows yok ya monterey değil klonlama olmasın kalalım disk görünmüyor bu yuzden windows kullanılamıyor

Geri
Yukarı