macOS yüklemeye değer mi?

Hayır hocam. İmajın OpenCore veya Clover olduğu başta yazar. Programla kurulmaz. Hackintosh sabır işidir ondan ben kuramadım.

Kontrol etmedim hocam rx550 Big Sur support yazıp bakın yemek yicem şimdi.
Teşekkür ederim, peki Technopat'ın 2 yil önce yüklediği "MacOS nasıl yüklenir" videosu hala güncel midir? 2 yılın üzerinden bir kaç ayar yapmam gerekiyordur herhalde.

Donanımım:
İşlemci: İ5-10400F 6 çekirdek işlemci.
Ekran kartım: XFX RX550 4GB Core sürümü.
Ram: 8gb 2400mhz DDR4.
Depolama birimlerim: 256gb KIOXIA SSD, 500gb WD taşinabilir diskim.

Ekipmanlarım:
Monitörlerim: 27" Rampage 165hz curved monitörü, 14.5" dizüstü ekrani. (evet, dizüstü ekranını dikey olarak ikinci ekranım olaraktan kullanıyorum.)
Sisteminizin çoğu donanımı destekleniyor gibi duruyor. Aşağıda detaylı bir şekilde belirttim.

İşlemci: İşlemci destekleniyor gibi duruyor. İşlemci kısmında bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Ekran kartı: Ekran kartı Catalina sürümüne kadar destekleniyor gibi gözüküyor (emin değilim tabi). Daha üst sürümlerde destekleniyor mu tam emin değilim ama isterseniz deneyebilirsiniz. Belki sonradan ekran kartını tanıtmanız gerekebilir ama onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum.

RAM: RAM Yeterli olur gibi gözüküyor. MHz hızı genel olarak macOS kurulumunda önemli olmuyor.

Disk: Diskleriniz destekleniyor gibi duruyor. Yeni alacağınız SSD'ye kurulum yapacaksanız o da destekleniyor gibi gözüküyor.

Kısacası sisteminiz uyumlu gibi duruyor. Catalina gibi sürümleri deneyebilirsiniz. Çalışmaz ise Mojave - High Sierra gibi sürüm düşürebilirsiniz. İmaj konusunda Technopat'daki imajları kullanabilirsiniz.

donanımım:
İşlemci: i5-10400F 6 çekirdek işlemci.
Ekran kartım: XFX RX550 4 GB Core sürümü.
RAM: 8 GB 2400MHz DDR4.
Depolama birimlerim: 256 GB Kioxia SSD, 500GB WD taşinabilir diskim.

ekipmanlarım:
Monitörlerim: 27" Rampage 165Hz Curved monitörü, 14.5" dizüstü ekrani. (evet, dizüstü ekranını dikey olarak ikinci ekranım olarakdan kullanıyorum.)

Maalesef bilgisayarınıza macOS kuramazsınız.
Ekran kartı RX 560 olsa kurabilirdiniz 550 desteklemiyormuş.

Maalesef bilgisayarınıza macOS kuramazsınız.
Neden? Sisteminin çoğu donanımı uyumlu ve kurulabilir. Eğer başka donanımların desteklenmediğini düşünüyorsanız onları belirtmenizde fayda var.
Teşekkür ederim, peki Technopat'ın 2 yil önce yüklediği "MacOS nasıl yüklenir" videosu hala güncel midir? 2 yılın üzerinden bir kaç ayar yapmam gerekiyordur herhalde.
Mojave rehberi ise o Clover ve artık imajlarımızda Clover olmadığı için o rehberi kullanmanızı artık pek önermem. Bunun dışında bu rehberi size önerebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GPU-Z üzerinden ekran kartının kaç çekirdek olduğuna bakar mısınız?
1635873517469.png

Neden? Sisteminin çoğu donanımı uyumlu ve kurulabilir. Eğer başka donanımların desteklenmediğini düşünüyorsanız onları belirtmenizde fayda var.

Mojave rehberi ise o Clover ve artık imajlarımızda Clover olmadığı için o rehberi kullanmanızı artık pek önermem. Bunun dışında bu rehberi size önerebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim.
Sanırım ekran kartınız Big Sur'u destekliyor ama denemek lazım.
Yarın deneyeceğım.

Geri
Yukarı