macOS yükseltirken "Boot OS X Install from macOS" gözükmeme

Responsive07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hali hazırda OS X El Capitan 10.11.6 kullanıyorum. xCode ile yazılım geliştirdiğim için Sierra'ya yükseltmem gerekiyor. Buradaki : [Rehber] macOS Sierra Doğrudan Yükseltme linkinde anlatıldığı gibi yapıyorum ama bilgisayar restart olduğunda Clover'da "Boot OS X Install from macOS" şeklinde alan gözükmüyor sadece kendi diskimi görebiliyorum. Oradan girdiğimde ise El Capitan başlıyor... Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yerde eksik bir şeyler yapıyorsun büyük ihtimal.
macOS Sierra 10.12.4 İmajı
Buradan imajı direk olarak indirip güncellemeyi deneyin.
Hocam Clover'ın son sürümünü tekrar yükleyince düzeldi. Bu kez "Boot OS X Install from macOS" a tıkladıktan sonra küçük bir kısmı doluyor ve öyle kalıyor, ilerlemiyor. Sorun ne olabilir acaba?

İkinci mesajımdada belirttim bir yerde hata yapıyorsun diye, clover hatasını bulmuşsun mesela. Yukarıda paylaştığım bağlantıdan imajı indirip kurulum yapın.
Hocam hazırda indirmiş bulunduğum için imaj ile uğraşmak istemiyorum çünkü nasıl yapacağımı bilmiyorum :) Hatanın SIP'ten kaynaklanma olasılığı nedir? Çünkü Clover Configurator ile ekran kartımın ig-platform-id sini değiştirdim. Hatta EFI diski içinden teyit ettim Text Edit ile açarak. Ancak boot sırasında hep 000000 oluyor. Acaba SIP'te 0x67 yapmama rağmen değişmemiş olabilir mi?

Hocam imajı diske yazdırdım. Sierra install seçeneğini seçiyorum ancak siyah ekranda kalıyor, hiçbir şey olmuyor. Ne yapabilirim? @claus

Hocam hazırda indirmiş bulunduğum için imaj ile uğraşmak istemiyorum çünkü nasıl yapacağımı bilmiyorum :) Hatanın SIP'ten kaynaklanma olasılığı nedir? Çünkü Clover Configurator ile ekran kartımın ig-platform-id sini değiştirdim. Hatta EFI diski içinden teyit ettim Text Edit ile açarak. Ancak boot sırasında hep 000000 oluyor. Acaba SIP'te 0x67 yapmama rağmen değişmemiş olabilir mi?

Hocam imajı diske yazdırdım. Sierra install seçeneğini seçiyorum ancak siyah ekranda kalıyor, hiçbir şey olmuyor. Ne yapabilirim? @claus

Selamlar,
Sorunu konu olarak açmışmıydınız ? Eğer açmadıysanız sistem bilgilerinizle ve bir fotoğraf görüntüsü ile yeni bir konu açarsanız size daha etkili bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı