Çözüldü macOS'te VS Code'da C kütüphanesi algılanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hasanhh

Zeptopat
Daha fazla  
macOS işletim sisteminde Visual Studio Code kullanarak C programlamak istiyorum ancak bir türlü yapamıyorum. VS Code stdıo.h kütüphanesini algılamıyor, yüklenmesi gereken her şeye yüklediğimi düşünüyorum ama bir türlü olmuyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aşağıda gözüktüğü gibi altında kırmızı çizgi çıkıyor. Önceden derle deyince oluyordu ama şu anda olmuyor. Derle dedikten sonra başka bir dosya oluşturuyordu kendisi ve çalışıyordu kod ama şu anda oluşturmuyor ve nedenini asla çözemedim.

Çözüm
stdio.h şeklinde olmalı stdıo değil, bunun dışında kod tamamlama için yüklediğin eklentiler derleyici tarafından kullanılan standart başlık dosyalarının konumunu bilmesi gerekiyor. örneğin standart C kitaplığı /usr/local/include içinde bulunuyor diyelim, bu yolu eklentiye bildirmen gerekir.
stdio.h şeklinde olmalı stdıo değil, bunun dışında kod tamamlama için yüklediğin eklentiler derleyici tarafından kullanılan standart başlık dosyalarının konumunu bilmesi gerekiyor. örneğin standart C kitaplığı /usr/local/include içinde bulunuyor diyelim, bu yolu eklentiye bildirmen gerekir.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu 2 saat sonunda nasıl olduğunu anlamadan çözdüm.

stdio.h şeklinde olmalı stdıo değil, bunun dışında kod tamamlama için yüklediğin eklentiler derleyici tarafından kullanılan standart başlık dosyalarının konumunu bilmesi gerekiyor. Örneğin standart C kitaplığı /usr/local/include içinde bulunuyor diyelim, bu yolu eklentiye bildirmen gerekir.

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim, tekrardan aynı sorunu yaşarsam kullancağım söylediklerini sağ ol.

Geri
Yukarı