Macrium Reflect winpe 11 ile klonlanan disk dönüştürülmüyor

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Samsung SSD 850 EVO 250GB diskimdeki sistemimi Macrium Reflect winpe 11 ile yeni satın aldığım 870 EVO 500 GB da klonladım ama sanki 2 tane sistem diski oluştu, yeni diskim D: Olarak görünüyor, C'ye dönüştüremiyorum, tuhaf olanı ise 500 GB disk önceki diskimin boyutunda görünüyor, önceki diskimi biçimlendirmek istedim olmadı, sürücü harfini değiştirmek istedim o da olmadı, bilgisayarım böyle kaldı,
Bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba,
Samsung SSD 850 EVO 250GB diskimdeki sistemimi Macrium Reflect winpe 11 ile yeni satın aldığım 870 EVO 500 GB da klonladım ama sanki 2 tane sistem diski oluştu, yeni diskim D: Olarak görünüyor, C'ye dönüştüremiyorum, tuhaf olanı ise 500 GB disk önceki diskimin boyutunda görünüyor, önceki diskimi biçimlendirmek istedim olmadı, sürücü harfini değiştirmek istedim o da olmadı, bilgisayarım böyle kaldı,
Bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.
Hocam eğer diski biçimlendiremiyorsanız silmeyi deneyin. Sildikten sonra istediğiniz boyutta yeni alan açın.

Hocam eğer diski biçimlendiremiyorsanız silmeyi deneyin. Sildikten sonra istediğiniz boyutta yeni alan açın.

İlginiz için çok teşekkürler dostum, ama hepsini denedim, eski disk şu anda C: Olarak göründüğü için silinmiyor, biçimlenmiyor. Sürücü harfi değişmiyor, hata veriyor, ne yapacağımı şaşırdım, yeniden başlat diyorum, başlatırken 2 sürücüden birini seçtiriyor, yeni diske F harfini koymuş, onunla açıyorum fakat bunu C: Yapamadım.

Yeni sistemi kasadan söktüm, eski sisteme format atar gibi yapıp hepsini sildim, ama bu arada anakartta yanlış bir şeyler yaptım, hiç çalışmamaya başladı, anakartı resetledim, sistemi yeni diskte başlatıp, eski diski biçimlendirdim her şey düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı