Mac'te arka planda çalışan ipuçları

LinkAdam

Hectopat
Selam arkadaşlar. MacBook Air M.2 modeline sahibim. Sabah kalkıp uygulama etkinliğine baktığımda akşam 00.00'dan itibaren arkada ipuçları adında bir uygulamanın çalıştığını gördüm. Mesela şu an 11 saattir çalışıyormuş ve ekran kullanımımda 11 saat olarak gözüküyor. Yeni güncellemeden sonra böyle bir şey oldu. Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Selam arkadaşlar. MacBook Air M.2 modeline sahibim. Sabah kalkıp uygulama etkinliğine baktığımda akşam 00.00'dan itibaren arkada ipuçları adında bir uygulamanın çalıştığını gördüm. Mesela şu an 11 saattir çalışıyormuş ve ekran kullanımımda 11 saat olarak gözüküyor. Yeni güncellemeden sonra böyle bir şey oldu. Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.
İpuçları uygulaması bilgisayarı yormaz sıkıntı yapmana gerek yok. Birkaç saatte bir sanırım ipucu ve görsel güncelliyor o kadar. Ben widget olarak ekledim hatta bazen farkında olmadığım enteresan özelliklerden haberdar olmamı sağlıyor, faydasını görüyorum.

Genel - Oturum Açma Öğeleri'nde görünüyorsa belki oradan kapatabilirsin bu arada. Ya da bildirimler kısmından ipuçları uygulamasının bildirimlerini devredışı bırakabilirsin belki o zaman çalışmaz. Başka bir çözüm gelmedi aklıma. Bunları yapmana rağmen de olmuyorsa Apple o uygulamayı sürekli çalışacak şekilde programlamıştır yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı