Rehber Mac'te iOS ve iPad uygulamaları açma

mami1234

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. M1 ve üzeri Mac modellerinde ARM tabanlı bir işlemci kullanılıyor. Bu sayede iPhone ve iPad için yazılmış uygulamaları rahatlıkla açabiliriz. Biliyorsunuz ki Mac App Store'da Netflix gibi uygulamalar yok. Tarayıcıdan girersek de indiremiyoruz. Şimdi hep adım adım beraber bu sorunu çözelim.

1. adım playcover isimli ücretsiz uygulamayı internetten ufak bir Google aramasıyla "resmi" sitesinden indiriyoruz.
2. adım uygulamayı kuruyoruz.
3. adım Finder'a gelip soldan uygulamaları seçiyoruz Playcover'a sağ tık(iki parmakla tıklama) yapıp aç seçeneğini seçiyoruz(eğer bunu yapmazsanız direkt açmaya çalışırsanız Mac açmanıza izin vermyecektir. 1 defaya mahsus bunu yapıyoruz sonra bir daha yapmamaıza gerek kalmayacak.)
4. adım istediğimiz uygulamaların .IPA uzantılı dosyalarını bulmamız gerek tıpkı Android'deki APK gibi bunun için arama yapmanız gerek ancak ben bu siteyi kullanıyorum. (https://decrypt.day)
5. adım istediğimiz uygulamaları indirdikten sonra playcoverı açıyoruz. IPA'yı içe aktar diyoruz 10 saniye kadar bekliyoruz işini hallediyor.
Ardından uygulamayı görebilirsiniz. Launchpad'e Dock'a sabitleyebilirsiniz.
Not: Buglarla karşılabilirsiniz.
Not 2: 4K 120FPS oyun bile oynabiliyorsunuz (klavyeye atama yapılıyor.)

Ekran Resmi 2024-02-03 23.51.59.png

Ekran Resmi 2024-02-03 23.51.41.png

Merhaba arkadaşlar. M1 ve üzeri Mac modellerinde ARM tabanlı bir işlemci kullanılıyor. Bu sayede iPhone ve iPad için yazılmış uygulamaları rahatlıkla açabiliriz. Biliyorsunuz ki Mac App Store'da Netflix gibi uygulamalar yok. Tarayıcıdan girersek de indiremiyoruz. Şimdi hep adım adım beraber bu sorunu çözelim.

1. adım playcover isimli ücretsiz uygulamayı internetten ufak bir Google aramasıyla "resmi" sitesinden indiriyoruz.
3. adım Finder'a gelip soldan uygulamaları seçiyoruz Playcover'a sağ tık(iki parmakla tıklama) yapıp aç seçeneğini seçiyoruz(eğer bunu yapmazsanız direkt açmaya çalışırsanız Mac açmanıza izin vermyecektir. 1 defaya mahsus bunu yapıyoruz sonra bir daha yapmamaıza gerek kalmayacak.)
4. adım istediğimiz uygulamaların .IPA uzantılı dosyalarını bulmamız gerek tıpkı Android'deki APK gibi bunun için arama yapmanız gerek ancak ben bu siteyi kullanıyorum. (https://decrypt.day)
5. adım istediğimiz uygulamaları indirdikten sonra playcoverı açıyoruz. IPA'yı içe aktar diyoruz 10 saniye kadar bekliyoruz işini hallediyor.

Ekran Resmi 2024-02-03 23.51.59.png

Son bir not daha bu siteyi özellikle paylaştım paylaştığım sitede Türk uygulamaları da mevuct(trendyol, blu tv gibi.) başka sitelerde Türk uygulamaları yok maalesef.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2024-02-03 23.51.41.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 22
Riskli bir uygulama mı?
Programın kendisi açık kaynak kodlu, 7000 yıldız almış ve (şu an için) 82 kişinin katkı yaptığını bir yazılım. Risksiz olduğunu söylemek yanlış olmaz zannımca, tabii bilen birilerinin kod kontrol edip bunu söylemesi daha doğru olacaktır ama kullanmak istediğiniz uygulamaları başka bir yerden indirdiğiniz için risk teşkil edebilir.

Eki Görüntüle 2106486

Eki Görüntüle 2106484

Son bir not daha bu siteyi özellikle paylaştım paylaştığım sitede Türk uygulamaları da mevuct(Trendyol, BluTV gibi.) Başka sitelerde Türk uygulamaları yok maalesef.

Intel işlemcileri destekliyor mu hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı