MAC’teki fotoğrafları iCloud’a nasıl aktarılır?

Roit1

Hectopat
Merhaba. Mac bilgisayarımı sıfırlamam gerekiyor. İçerisinde 15 bine yakın fotoğraf var. Yaklaşık 400 GB yapıyor. Bunların hepsini ICloud'a atmak istiyorum. 2TB alan aldım.

Sorum şu:

1- Fotoğrafları nasıl ICloud'a atabilirim. IPhone'larda geceleri otomatik olarak yedekliyor Mac'te ne yapmam lazım nasıl oluyor?

2- Fotoğrafları attıktan sonra Mac'i sıfırlayacağım ve Mac aynı ICloud'a bağlanmayacak. Fotoğraflarım silinir mi?

Fotoğrafları birkaç ay içinde yavaş yavaş eritip bir hard diske atacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Merhaba. Mac bilgisayarımı sıfırlamam gerekiyor. İçerisinde 15 bine yakın fotoğraf var. Yaklaşık 400 GB yapıyor. Bunların hepsini ICloud'a atmak istiyorum. 2TB alan aldım.

Sorum şu:

1- Fotoğrafları nasıl ICloud'a atabilirim. IPhone'larda geceleri otomatik olarak yedekliyor Mac'te ne yapmam lazım nasıl oluyor?

2- Fotoğrafları attıktan sonra Mac'i sıfırlayacağım ve Mac aynı ICloud'a bağlanmayacak. Fotoğraflarım silinir mi?

Fotoğrafları birkaç ay içinde yavaş yavaş eritip bir hard diske atacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Problem olabilir, bu konuda tam bilgim yok. Ben olsam Google Fotoğraflar'a atardım, daha ucuz ve iCloud gibi silinince gitmiyor.

Google Fotoğraflar'a aktar. 5TL gibi bir fiyata 100GB alan veriyor zaten. İstediğin gibi saklayabilirsin.

iCloud daha pratik geliyor direkt iPhone’dan Mac’ten fotoğraflar uygulaması üzeriden bakabiliyorsun ya. Olmazsa mecbur Google’a atacağım.

Yok mu hocam anlayan yardım edebilecek?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı