Çözüldü Macun yenileme sonrası bilgisayar açıldıktan sonra ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mhtsolk

Hectopat
Daha fazla  
Bugün kasamı açıp temizledim. Genel macun yenileme yaptım CPU ve ekran kartına. Sonra bilgisayarı açtım, ilk başta sorunsuzdu. Sonra ekranım karardı, bilgisayarım çalışmaya devam etti. CPU sorunu vs. mi diye düşündüm, kasamın kapatma tuşuna bastım, normal şekilde kapandı. Şu an ise Windows açılıyor, açıldıktan birkaç saniye sonra görüntü gidiyor. Güvenli modda sorunsuz çalışıyor. Sanırım ekran kartı arızası ile karşı karşıya kaldım. Ne yapmam gerekiyor? Sökmeden önce hiçbir problem yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aldığınız macun çakma olabilir mi?

Ekran kartına bağlanan PCI-e güç kablolarının tam olarak oturup oturmadığını kontrol edebilir misin?

İşlemci de işe yaradı macun. 65 derece oluyordu işlemcim yük altında şu an 55 derece civarın da çalışıyor yük altındayken. Bende mi sorun var diye farklı bir ekran kartı bağladım kablolarla alakalı değilmiş. Kafayı yiyeceğim gerçekten. Gene söktüm kontrol ettim ekran kartını açtım bu kez arkadaşımdan aldığım MX4 macunu sürdüm ve kartı toplayıp bilgisayara bağladım. Gene sorun devam etmekte 40-50 derece boşta, yüke bindirdiğim an 100 derece oluyor.
Sürücüleri de sıfırladım DDU ile. Yeni sürücü kurdum değişmedi.

Sorunum çözüldü. Yeni bir macun aldım alseye t9+ 13.5 w/mk değerine sahipmiş. Sürdükten sonra yük altında 58 derece stabil çalışmakta. Yorum yapanlara teşekkür ederim.
Termal pedleri ellediniz mi? Kullandığınız macun hangisi? Sadece çipin ayna gibi olan kısmına sürdüğünüze ve fazla sürdüğünüze emin misiniz?
Güvenli moda girmeyi dene.
İşlemciyi doğru taktiğindan eminmisin
İslemci de bir problem yok 52 derece çalışmakta. Cooler master htk002 macunu sürdüm ekran kartına. İlk baştaki kapanma sorunu çözüldü fakat problem devam etmekte. Ekran kartını tekrar söktüm macunu tekrar sürdüm tekrar bağladım kartı. 40 derece boşta çalışmakta. Furmarkta yüke bindirdigim an 99 dereceye 5 saniye de çıkıp orada sabit kalıyor oynamıyor kapanmıyor. Furmarkı kapatıyorum geri 40 dereceye kadar düşüyor. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

İşlemi doğru uyguladığınıza emin misiniz? 5 Saniyede o kadar ısınıyorsa vidaları vs. bir yeri yanlış takmışsınız.
Doğru yaptığıma eminim. Sadece arka plakayı çıkarttım macunu temizledim, yenisini sürdüm, plakayı oturtup çapraz olacak şekilde 4 vida ile az az sıkarak eşit kuvvet ile plakayı oturttum. Yanlış olsa boşta 37-40 derece çalışıp yüke binince 99 dereceye kendini sabitlemez diye düşünüyorum. Bir sorun var fakat ne olduğunu gerçekten çözemedim.

Aldığınız macun çakma olabilir mi?

Ekran kartına bağlanan PCI-e güç kablolarının tam olarak oturup oturmadığını kontrol edebilir misin?

İşlemci de işe yaradı macun. 65 derece oluyordu işlemcim yük altında şu an 55 derece civarın da çalışıyor yük altındayken. Bende mi sorun var diye farklı bir ekran kartı bağladım kablolarla alakalı değilmiş. Kafayı yiyeceğim gerçekten. Gene söktüm kontrol ettim ekran kartını açtım bu kez arkadaşımdan aldığım MX4 macunu sürdüm ve kartı toplayıp bilgisayara bağladım. Gene sorun devam etmekte 40-50 derece boşta, yüke bindirdiğim an 100 derece oluyor.
Sürücüleri de sıfırladım DDU ile. Yeni sürücü kurdum değişmedi.

Sorunum çözüldü. Yeni bir macun aldım alseye t9+ 13.5 w/mk değerine sahipmiş. Sürdükten sonra yük altında 58 derece stabil çalışmakta. Yorum yapanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı