Made in Turkey yazan ürün orijinal midir?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Ben CAT marka bot aldım. Kutunun üstünde yerli üretim yazıyor ve botun içindede made in turkey yazıyor. Fiyatı pahalıydı güvenilir siteden aldım. Made in turkey yazan ürün orijinal midir? Kalite olarak orijinal Amerikan CAT botlarla aynı mıdır?

Türkiye'de üretilmesi orijinal olmadığı manasına gelmez. Orijinal CAT firması, buradaki üreticiye markasının lisansını verir, onlar da o isim altında üretim yapar, CAT de gidip sokaktan bulduğuna lisans vermez, kendi marka kalitesini düşürmez. Misal Skechers ayakkabılar da Türkiye'de üretiliyor fakat sonuçta Skechers.

Son sorunuza gelirsek, Amerikan CAT botlar ile aynı olabilir de olmayabilir de. Lisans alanın nasıl bir kalite standardı olduğuna bağlı.

Yanlış bilmiyorsam bu botların hiçbiri zaten CAT tarafından üretilmiyor, CAT firması tüm dünyaya isim kullanma hakkı satarak botlardan para kazanıyor. Yani ben bugün gidip CAT firmasına başvurup "ben bot üretip üstüne CAT yazacağım al bu da senin payın" dersem ben de CAT üretebiliyorum.

Türkiye'de üretilmesi orijinal olmadığı manasına gelmez. Orijinal CAT firması, buradaki üreticiye markasının lisansını verir, onlar da o isim altında üretim yapar, CAT de gidip sokaktan bulduğuna lisans vermez, kendi marka kalitesini düşürmez. Misal skechers ayakkabılar da Türkiye'de üretiliyor fakat sonuçta skechers.

Son sorunuza gelirsek, Amerikan CAT botlar ile aynı olabilir de olmayabilir de. Lisans alanın nasıl bir kalite standardı olduğuna bağlı.

Anladım hocam çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Ben şeyden dolayı şüphe etmiştim hocam birkaç ay önce Lewis'ın kemerini almıştım üstünde made in italia yazıyordu. Bunda da Amerika falan yazması gerekiyordur belki diye düşünmüştüm.

Anladım hocam çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Ben şeyden dolayı şüphe etmiştim hocam birkaç ay önce Lewis'ın kemerini almıştım üstünde made in italia yazıyordu. Bunda da Amerika falan yazması gerekiyordur belki diye düşünmüştüm.
Rica ederim hocam. Levi's da aslında Amerikan firması. Demek ki İtalyan üreticiden gelmiş size o kemer de.

Yeni konular

Geri
Yukarı