Madencilik için PSU ve ekran kartı önerisi

Anakartın nedir sorusunu görmedim Dragon B450M anakart var ve kafamda bir bütçe olmadığını söyledim zaten.

Hiçbir şekilde araştırma yapmamış insan boş laf yapıyor dostum sinirlenmemek elde değil :D 4 tane 3090 10 dolar kazandırır diyor haberi yok ki tek 3090 12.5 dolar kazandırıyor şu anda :D

O anakartla kasa içerisinde 3 adet ekran kartlı sistem kuramazsınız ama siz bilirsiniz.

O anakartla kasa içerisinde 3 adet ekran kartlı sistem kuramazsınız ama siz bilirsiniz.
Kurabilir, dönüştürücü yardımıyla. PCI-E slotuna çeviren dönüştürücüler mevcut.

Madem bütçe yok;

Ama hocam sırf inadına bu :D
Kasa içinde kuracağımı söylemedim ki zaten.

Mining için uzay montaj daha mantıklı değil mi?

Şu an zaten elime geçecek Max 3 ekran kartı olacak sonrasında ilerletirsem neden olmasın.

Ama hocam sırf inadına bu :D

Kasa içinde kuracağımı söylemedim ki zaten.
?
Kurabilir, dönüştürücü yardımıyla. PCI-e slotuna çeviren dönüştürücüler mevcut.

Kasa için demiştim.

Getirdiği elektrik Max 100 TL farkındasın değil mi :D

Git biraz ekran kartlarının harcadığı enerji ve kazandırdığı paraya bak.

Ekran kartının ömrünü kısaltmaya devam et. Senin gibiler yüzünden bıktık artık. 3080'in günlük getiririsi, 4 tanesi için 65 Dolar olsun. 65x30'dan aylık gerisi

Anakartın nedir sorusunu görmedim Dragon B450M anakart var ve kafamda bir bütçe olmadığını söyledim zaten.

3090 demedim bir. İkincisi varsayım nedir, nasıl kullanılır anlamıyorsan bu benim suçum değil. Günlük bir 3080 yaklaşık 8 dolar kazandırıyor. 8x4'den 32 Dolar eder. Düz 30 Dolar diyelim. 30x30'dan aylık 900 Dolar eder. Şu an elimizde 900 Dolar var. Bunlar da zaten PSU'ya vs. gitmişti. 2. ay yine 900 dolar kazandın. Böyle gitti ve 3 ay sonraki kazancın toplam 2700 Dolar. Şu an kart bulunamadığından dolayı Türkiye'de 1 3080 yaklaşık 1850 Dolar. 3 aydaki kazancın ile 1 3080'in bile borcunu ödeyemedin. Satmak istedin, mining yapıldığı için yarısına bile zor satacaksın. Olay bu.

Adam size oneri sormuş. Herkes hemen para işine girmiş. Adam isterse 1 kartla yapar. Sizi alakadar etmez. O kartla şu kadar olur elektrik faturası boyle falan diyorsunuz. Her konunun altında bu tarz mesajlar goruyorum. Adminler artik bu konuya bir el atmalı.

Geri
Yukarı