Madencilikten gerçekten para kazanmak mümkün mü?

LHR (Lite Hash Rate) Ethereum mining çok fazla talep arttırdığı için ve piyasadaki normal kullanıcılar Grafik kartı alamadığı için, Mining yapanların uzak durması için çıkarılmış bir mining engelleme sistemii, yani Etereum kilidi.
3080 grafik işleminin model kodu neyini düzgün yazmamı istiyorsun?

LHR (Lite Hash Rate) Ethereum mining çok fazla talep arttırdığı için ve piyasadaki normal kullanıcılar Grafik kartı alamadığı için, Mining yapanların uzak durması için çıkarılmış bir mining engelleme sistemii, yani Etereum kilidi.
3080 grafik işleminin model kodu neyini düzgün yazmamı istiyorsun?

Heralde bunu sordu;
MSI GeForce RTX 3080 Ti

@kino Bilginiz var mı bu konuda hocam Sizin?

Madencilik ETH ve Ravencoin üzerine yoğunlaşmış durumda uzun süredir. Harcadığın elektrik kazandığının yanında çerez kalıyor ve kartın yıpranması makul seviyelerde çünkü belli bir frekans ve güç tüketiminde sabit şekilde ilerliyor. Oyunlarda olduğu gibi dengesiz frekanslar, voltajlar ve fan hızları yok ki bu asıl yıpratan kısımdır.

Kartların ikinci el piyasası da genelde 10-12 ayda kazandıracakları para üzerinden hesaplanır. Aylık 500 TL kar getiren kart 5000 TL civarından, 1000 TL getiren 10.000 gibi diyebiliriz. Sene başında 2000-2500 TL seviyesine alınmış 1 adet 1660 Super şu anda 5000 TL kazandırmıştı misal. Tabii mining o zaman patlamadığı için durumu önceden hissedenler bu yatırımı yaptı. Şubat ayından itibaren ise en başta dediğim şekilde ilerliyor.

Dostum ben de yapıyorum, hem Rig kuruyorum.

Aralık sonu ile Ocak ayının başında piyasadan çok kart toplandı sıfır olsun ikinci el olsun. Tanesi 10-11K TL civarına 42 adet RTX 3080 almışlardı o zaman. Kalan masrafı da az çok bilirsin. Bir üstteki mesajımda da yazdığım gibi özellikle Mart ayında piyasa tamamen patladı NVIDIA'nin LHR hamleleri, ETH kazımının meyveleri görenlerin hücum etmesi derken. Bu 10 aylık süreç erken rig dizenler için altın madeni oldu.

Geçen sense dizen kesinlikle kâr da. Bu sene dizenler ya para yetiştiremiyor ya da LHR'den kaçınmaya çalışıyor, çoğu kişi 2.El kartlara yöneliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı