Mafia 1 (Classic) vs Mafia 1: Definitive Edition

İki oyun da bende var, Mafia serisine ilk defa başlayacağım. Sizce hangisiyle başlamalıyım?

@NotAKnightAnymore
Classic sürümü eğer eski oyunlara(Hele ki zor olanlara) katlanamıyorsan oynama. Oynanış günümüz için kötü, grafikler günümüz için kötü(O dönemde çıkıp bugün daha iyi gözüken oyunlar var), hikâye kötü olmasa da seslendirme ruhsuz gibi gibi eski olmasının getirdiği kötü yanları bol. Yani iyi yaşlanmış bir oyun değil Mafia 1. Öte yandan Definitive Edition hâla daha yeni sayılır ve benim oynarken oldukça keyif aldığım(Klasik zorlukta bile bitirip tüm başarıları almıştım) bir oyundu. Bu saatten sonra eğer nostaljik his falan yoksa Definitive oyna geç. Ha ben modlama işlerini seviyorum dersen Mafia 1'e NOBK'nin troll Türkçe dublajı, bir kaç mod vs. kurarak oynayabilirsin. Oyun yine zor olur fakat keyif oranın az biraz artar.

Classic sürümü eğer eski oyunlara(Hele ki zor olanlara) katlanamıyorsan oynama. Oynanış günümüz için kötü, grafikler günümüz için kötü(O dönemde çıkıp bugün daha iyi gözüken oyunlar var), hikâye kötü olmasa da seslendirme ruhsuz gibi gibi eski olmasının getirdiği kötü yanları bol. Yani iyi yaşlanmış bir oyun değil Mafia 1. Öte yandan Definitive Edition hâla daha yeni sayılır ve benim oynarken oldukça keyif aldığım(Klasik zorlukta bile bitirip tüm başarıları almıştım) bir oyundu. Bu saatten sonra eğer nostaljik his falan yoksa Definitive oyna geç. Ha ben modlama işlerini seviyorum dersen Mafia 1'e NOBK'nin troll Türkçe dublajı, bir kaç mod vs. kurarak oynayabilirsin. Oyun yine zor olur fakat keyif oranın az biraz artar.
Seriye dair nostaljik bir hissim yok. Definitive'le başlamam daha iyi olur sanırım.

NOBK'ın modlarına bakacağım.

Remake sürümü çok daha iyi çünkü kesik olan yerleri çok iyi anlatıyor.
Hikâyeyi anlatma konusunda Mafia 1 Definitive Edition'da iyi değil. Zaten orijinal oyunla Definitive Edition arasında çok az bir süre farkı var. Biri 10 saatse diğer 11 saat sürer. Definitive Edition'da da kesilen ve iyi işlenmeyen yerler var. O oyunun hakkının 10 saat değil Last of Us 2 gibi 15-20 saat olduğu belli. Fakat uğraşmamışlar.

Classic sürümü eğer eski oyunlara(Hele ki zor olanlara) katlanamıyorsan oynama. Oynanış günümüz için kötü, grafikler günümüz için kötü(O dönemde çıkıp bugün daha iyi gözüken oyunlar var), hikâye kötü olmasa da seslendirme ruhsuz gibi gibi eski olmasının getirdiği kötü yanları bol. Yani iyi yaşlanmış bir oyun değil Mafia 1. Öte yandan Definitive Edition hâla daha yeni sayılır ve benim oynarken oldukça keyif aldığım(Klasik zorlukta bile bitirip tüm başarıları almıştım) bir oyundu. Bu saatten sonra eğer nostaljik his falan yoksa Definitive oyna geç. Ha ben modlama işlerini seviyorum dersen Mafia 1'e NOBK'nin troll Türkçe dublajı, birkaç mod vs. kurarak oynayabilirsin. Oyun yine zor olur fakat keyif oranın az biraz artar.

Bu devirde eskisini oynamak imkansız. Eğer Dost Kayaoğlu'nun videosunu izlediyseniz anlarsınız zaten o kadar çok kötü yanı var ki eski sürümün.

Bu devirde eskisini oynamak imkansız. Eğer Dost Kayaoğlu'nun videosunu izlediyseniz anlarsınız zaten o kadar çok kötü yanı var ki eski sürümün.
Dost Kayaoğlu'nu izledim, kendim de oynadım ve evet, günümüzde oynanmayacak kadar kötü. Ha ama yine de nostaljik his ile oyunun başına oturup oynayabilenler var.

İki oyun da bende var, Mafia serisine ilk defa başlayacağım. Sizce hangisiyle başlamalıyım?

@NotAKnightAnymore
Remake ile başlamanan daha iyi, hem gereksiz zor yarış görevi kolay hem mekanikleri ve grafikleri daha iyi, 2001 yapım günümüzde sarmıyor grafikleri vs yüzünden.

Geri
Yukarı