Mafia serisine hangi oyundan başlanmalı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Mafia serisi oynayacağım. Mafia 1'e hiç başlama, kötü diyenler var. 2'ye biraz baktım, grafiklerini iyi buldum. Mafia 1 ile 2 arasında hikaye bağı var mı? 2'den başlasam nasıl olur?

1'den başlamanı öneririm. Hikaye açısından inanılmaz bağlı, birbirinin devamı olmasalar da küçük bağlantılar var. Ayrıca 1 gayet iyi bir oyun üzmez seni.

Mafia 1 DE ardından Mafia 2. Mafia 2´yi oynamasanız bile Mafia 1 DE´yi kesinlikle oynayın aşırı iyi olmuş. 3. oyun hakkıdna aynı şeyleri söylemek zor maalesef, birkaç saatten sonra oyun aşırı tekrara düşüyor. Yine de bu sizi rahatsız etmezse yine de oynanabilir.

Kolay gelsin.

Mafia serisi oynayacağım. Mafia 1'e hiç başlama, kötü diyenler var. 2'ye biraz baktım, grafiklerini iyi buldum. Mafia 1 ile 2 arasında hikaye bağı var mı? 2'den başlasam nasıl olur?
İlk oyunla ikinci oyun arasında ufak tefek göndermeler var sadece. İlk oyunun mekanikleri günümüzde katlanılmaz düzeyde. Alabiliyorsan ilk oyunun DE'sini al. Orijinal oynamak istiyorum dersen de 2. oyunla başlamanı öneririm. Mafia evreninin nasıl olduğunu az çok anlayarak oyunu öğrenirsin ve sonra kararını verirsin. 2. oyunun orijinal hali oldukça iyi. Bir şans vermeni öneririm. Beğenirsen de ilk oyunu alırsın. 3. oyuna pek bulaşmasan da olur.

Geri
Yukarı