Mag B460M Bazooka vs. B460M Mortar vs. TUF B460M-PLUS Wi-Fi

Mr.Ridrler

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, MSI Mag 100R kasa sipariş ettim. Anakartta henüz kararsızım. MSI anakart sipariş etmem bana bir şey katar mı? Sanırım ASUS ürünleri için tüm RGB'leri eşitleme sistemi mevcut. MSI hakkında bilgi bulmak ASUS kadar kolay değil, bir şey bulamadım.

MSI ne kadar iyi hiç bilmiyorum. Aklımda bu var;

MSI hakkında kaynak bulamadım. İyi mi kötü mü bilmiyorum, fakat dengi iki ürün gibi gözüküyor ve kasamda yazan Mag ibaresi mevcut.

Anlayana Üstalar kıyaslayabilir misiniz?
Bu arada işlemcim i5 10600.

Son düzenleme:
RGB eşitleme dediğin olay bütün anakart üreten firmalarda var belirli modellerinde var mesela MSI : Mystic Light , ASUS : Aura Sync, Gigabyte : Fusion , gibi tavsiyeye gelicek olursak Intel Anakartları pek bilmiyorum ama bu anakartlardan MSI MAG B460M Mortar tavsiye ederim ben vrm soğutucuları diğerlerine göre iyi duruyor kaliteli bir anakarta benziyor, bu anakartta Mystic Light desteği vardır.

RGB eşitleme dediğin olay bütün anakart üreten firmalarda var belirli modellerinde var mesela MSI : Mystic Light , ASUS : Aura Sync, Gigabyte : Fusion , gibi tavsiyeye gelicek olursak Intel Anakartları pek bilmiyorum ama bu anakartlardan MSI MAG B460M Mortar tavsiye ederim ben vrm soğutucuları diğerlerine göre iyi duruyor kaliteli bir anakarta benziyor, bu anakartta Mystic Light desteği vardır.
Sisteme daha çok yakışır o zaman madem böyle bir özellik var. Daha ucuz olmasına rağmen daha mi iyi hocam.

Sisteme daha çok yakışır o zaman madem böyle bir özellik var. Daha ucuz olmasına rağmen daha mi iyi hocam.
Attığınız 3 anakarttada bu rgb eşitlemesi dediğiniz olay var fakat fanların ARGB olması lazım illaki bu üçünden biri diyorsanız bütçeniz yoksa mortar modelini alın ama diğer arkadaşlarada danışın İntel tarafına yabancıyım çünkü :)

Bütçeyi arttırabilirseniz bu: https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-z490-a-pro-intel-lga1200-ddr4-atx-fiyati,752846193.html
(Bu arada 10600 demişsiniz, sonunda dolayısıyla overclock yapılamıyor, ama geleceğe dönük isterseniz Z490 alın, 10700K takarsınız ileride.

Ama gerek yok derseniz Mortar aralarında en iyisidir.

Hocam 1400 TL bütçem var.
Bunları düşünebilirim. i5 10600 yeni satın satın aldım 10700K'ya yüksektebilecegimi sanmıyorum. Z490 sadece RAM'leri hızlandırma yarar bunun için Anakart kalitesini düşürmeye değer mi?
B460'ın üst modelleri almak yerine 400 MHz hızlı RAM için Z490'a giriş seviyesine geçmek

Hocam 1400 TL bütçem var.
Bunları düşünebilirim. i5 10600 yeni satın satın aldım 10700K'ya yüksektebilecegimi sanmıyorum. Z490 sadece RAM'leri hızlandırma yarar bunun için anakart kalitesini düşürmeye değer mi?
B460'ın üst modelleri almak yerine 400 MHz hızlı RAM için Z490'a giriş seviyesine geçmek.

MSI olan Z490 anakartı alabilirsiniz, dediğiniz gibi giriş seviyesi Z490 ama aradaki RAM hızları gerçekten fark ettiriyor, gelecekte upgrade size daha fazla imkan sunuyor, gerisi size kalmış, ben olsam almışken Z490 alırdım ileride de kafam rahat olurdu.

Eğer MSI Z490 anakart alıcaksanız gaming versiyonu olanını alın.
Hocam bütçem yetmiyor.
MSI olan Z490 anakartı alabilirsiniz, dediğiniz gibi giriş seviyesi Z490 ama aradaki RAM hızları gerçekten fark ettiriyor, gelecekte upgrade size daha fazla imkan sunuyor, gerisi size kalmış, ben olsam almışken Z490 alırdım ileride de kafam rahat olurdu.
Hocam RGB olmasa da olur hiç önemsemiyorum fakat MAG mortar serisinin, bu Z490-a göre fazla + sı yok mu. Bir sonraki sistemi AMD toplamayı düşünebilirim gümbür gümbür geliyor. 7-8 ay sonra 3070 ekleyeceğim sonrasında, kasayı bir daha açmam belki😁. Bu işlemcinin 4-5 yıl idare edeceğini düşünüyorum. Ram frekansı performansımı çok mu etkiler. Beni geriye mi çeker.

Geri
Yukarı