Çözüldü MAG B650 Tomahawk Wi-Fi anakartlı sistem geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CxALy

Kilopat
Daha fazla  
BIOS ayarlarını resetlediğimde açılış süresi 20 saniye altına iniyor. BIOS ayarlarını tekrardan yapıyorum Curve Optimizer, TDP ve EXPO açıyorum süre tekrardan 40 saniye üzerine çıkıyor. Sorun nerede acaba? Eskiden böyle bir sorun olmuyordu. Anakart BIOS güncel format atıldı.
7600X.
MAG B650 Tomahawk Wi-Fi
6900XT.
Corsair 800W Power.
16x2 CL36 6000 MHz RAM.
Samsung 850 EVO SSD.

Çözüm
Aynı anakart bende de var. BIOS'tan OC ayarlarına girip Memory Context Restore > Enabled yapıp dener misin?
Aynı anakart bende de var. BIOS'tan OC ayarlarına girip Memory context restore > enabled yapıp dener misin?

Teşekkürler 15 saniye oldu açılış süresi. Yalnız merak ettiğim şey daha önceden hiç yapmadığım bir ayar yüzünden 20 saniye altında olan açılış süresi neden kendiliğinden bu ayarı aktif etme gereksinimi duydu?

EXPO açınca "memory training" dediğimiz süre biraz uzuyor. O yüzden memory context restore açıyoruz ve bir önceki memory trainingleri tekrar kullanabiliyoruz. Aksi halde sürekli train yapıp duruyor bu yüzden süre uzuyor.

EXPO açınca "memory training" dediğimiz süre biraz uzuyor. O yüzden memory context restore açıyoruz ve bir önceki memory trainingleri tekrar kullanabiliyoruz. Aksi halde sürekli train yapıp duruyor bu yüzden süre uzuyor.
Peki expo yu açınca mavi ekran almaya başlıyorum memory managament hatası bunun sebebi nedir bir bilgin var mı? Yeni konuda açtım ama pek birşey elde edemedim. Memory Training veya context restore gibi konular buldum bu sorunun sebebi nedir ram anakart işlemci hangisi ise iade etmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı