Steam Mağaza ülkesi değişti

Raydex

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler, yanlışlıkla VPN açıkken Steam'e girdim bu yüzden de ülkem Japonya olarak değişti ve bunu değiştiremiyorum. Supporta İngilizce ticket attım ama herkese gönderdikleri otomatik cevabı attılar. İnternetten araştırdığımda değiştirmek için önce değişen ülkeden yani Japonya'dan bir alışveriş yapmam gerektiğini düşünüp kartımla 15 TL olan oyunu 6.95 dolara almış oldum ve dolarla aldığından dolayı da iade ettim ve iadem kabul edildi. 14 gün içerisinde kartıma geri gönderileceği yazıyordu. Sorularım;

1. şimdiye kadar yaşanan bu şeyler hesabım için bir tehlike yaratır mı?
2. değiştirmek için 3 ay beklemem mi gerekli ve bekleyeceksem hesabıma her giriş yaptığımda bu süre yenileniyor mu yoksa ilk değiştiği andan itibaren mi saymaya başlıyor?

Son düzenleme:
1-Bir tehlike yaratacağını düşünmüyorum.
2-Değiştiği an başlaması lazım ve evet 3 ay beklemeniz gerekli. Büyük ihtimalle olumsuz cevap alırsınız ama yinede desteğe kanıtlamaya çalışabilirsiniz.

1-Bir tehlike yaratacağını düşünmüyorum.
2-Değiştiği an başlaması lazım ve evet 3 ay beklemeniz gerekli. Büyük ihtimalle olumsuz cevap alırsınız ama yinede desteğe kanıtlamaya çalışabilirsiniz.
@519928 3 ay beklerim kendi s@laklığımdan dolayı böyle oldu ona yapacak bir şey yok ama merak ettiğim trdeki fiyatının en az 10 katı fazlasına oyun satın alıp onu hiç açmadan aldığım gibi iade etmem hesabıma ceza uygulatır mı onu öğrenmek istiyorum. Eğer biliyorsanız bu cezalar belirli bir zaman sonra mı geliyor yani şu ana kadar bir uyarı veya ceza ile karşılaşmamam iyi bir şey mi yoksa herkeste mi ceza sonradan uygulanıyor? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

3 ay beklerim kendi dolayı böyle oldu ona yapacak bir şey yok ama merak ettiğim TR’deki fiyatının en az 10 katı fazlasına oyun satın alıp onu hiç açmadan aldığım gibi iade etmem hesabıma ceza uygulatır mı onu öğrenmek istiyorum. Eğer biliyorsanız bu cezalar belirli bir zaman sonra mı geliyor yani şu ana kadar bir uyarı veya ceza ile karşılaşmamam iyi bir şey mi yoksa herkeste mi ceza sonradan uygulanıyor? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
Hocam büyük ihtimal bir cezası yoktur.
Sorun tamamen Steam yüzünden (mağaza konumu değişimini böyle yapmamalıydı). Sonuçta siz isteyerek mağaza bölgenizi güncellemediniz ve değiştirmek için e-postada atmışsınız. Bir cezası varsa da garip geliyor.

Hocam büyük ihtimal bir cezası yoktur.
Sorun tamamen Steam yüzünden (mağaza konumu değişimini böyle yapmamalıydı). Sonuçta siz isteyerek mağaza bölgenizi güncellemediniz ve değiştirmek için e-postada atmışsınız. Bir cezası varsa da garip geliyor.
Anladım teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı