Çözüldü Mağaza ülkesi değişti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByPassTR

Kilopat
Bugün oyun alıyordum sepeti onayladım giriş yapmamı istedi yaptım. Sonra satın alım sırasında hata meydana geldi tekrar deneyiniz gibi şeyler yazdı. Daha sonra bakiyeme baktığımda dolar olmuştu ve mağaza ülkesi Amerika olarak değişmişti. VPN kullanmadım veya ben değiştirmedim Support yardımcı olmuyor. ₺ ile oyun almaya çalıştığımda yine hata veriyor sorunun çözümünü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_9444.jpeg
    IMG_9444.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 423
Bugün oyun alıyordum sepeti onayladım giriş yapmamı istedi yaptım. Sonra satın alım sırasında hata meydana geldi tekrar deneyiniz gibi şeyler yazdı. Daha sonra bakiyeme baktığımda dolar olmuştu ve mağaza ülkesi Amerika olarak değişmişti. VPN kullanmadım veya ben değiştirmedim Support yardımcı olmuyor. ₺ ile oyun almaya çalıştığımda yine hata veriyor sorunun çözümünü bilen var mı?

Hocam hesap detaylarında "mağaza ülkesini güncelleyin" (Update Store Country olabilir İngilizcesi) seçeneği aktif değil mi?

Hesap yeni mi açıldı?

Yeni açılan hesaplarda böyle oluyordu 5 dolar harcadıktan sonra normale dönüyordu.
hesabım 6 yıllık ve yaklaşık 791 dolar harcama yapıldı.

Steam desteğe yazın ya da ikinci çözüm hesabınıza bakiye yükleyin. İki gün önce başıma geldi Steam destek ile çözümledim.
Desteğe yazdım yerel bir ödeme yöntemi ile ödeme yapın diyor. Fakat ödeme yapmaya çalıştığımda hata veriyor.

Steam desteğin cevabı:
"Satın alımınız fiziksel olarak bulunduğunuz bölgede gerçekleştirilmeli ve ikamet ettiğiniz adres ile ilişkili bir ödeme yöntemiyle yapılmalıdır. Steam Destek olarak sizin adınıza mağaza ülkenizi değiştiremeyiz.

Steam mağazası fiyatları ve para birimleri bulunduğunuz konuma göre belirlenir. Bölgenizdeki kullanılabilir bütün ödeme yöntemleri ödeme esnasında gösterilecektir.

Mağaza bölgenizde ancak başka bir bölgeye taşındığınızda değişiklik yapabilirsiniz."

Hocam hesap detaylarında "mağaza ülkesini güncelleyin" (Update Store Country olabilir İngilizcesi) seçeneği aktif değil mi?
Oraya tıkladığımda aşağıdaki mesaj çıkıyor ve değişiklik yaptırmıyor.
"MAĞAZA VE CÜZDAN ÜLKESİNİ GÜNCELLE
Ülkeniz Steam hesap ayarlarınızın bir parçasıdır. Ülke ayarınız Steam mağazasında neler gördüğünüzü, fiyatlarda gördüğünüz para birimini ve cüzdanınızın para birimini belirler.

Eğer yeni bir ülkeye taşındıysanız veya belirli bir zaman aralığı için yurt dışında yaşıyorsanız, o ülkeye ait bir satın alım yöntemini kullandıktan sonra Steam ülke ayarınızı güncelleyebilirsiniz. Konumunuz, Steam hesabınızın mağaza ülkesinden farklıysa sepetinizi görüntülerken veya satın alımınızı tamamlarken mağaza bölgenizi değiştirebileceksiniz.

Taşındığınız ülkeye ait bir ödeme yöntemiyle satın alım yapamıyorsanız lütfen Steam Destek ile irtibata geçin."

Hocam ne yazdınız? Aynı durum ne yazık ki bana da oldu. Yazıyorum ilgileneceklerini söylediler ama herhangi bir gelişme olmadı. Ne yazdiysaniz bana da atabilirseniz çok güzel olur.
İyi günler aynı sorun bende de var siz bir çözüm bulabildiniz mi 1 ay içerisinde?

İyi günler aynı sorun bende de var siz bir çözüm bulabildiniz mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı