Mağazadan Gaming Laptop alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

DuneDainn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İnternetten 3 kere Gaming laptop aldım. Bunların bir tanesinde ölü piksel, diğer ikisinde ışık sızması vardı. Bu sebeple internetten almaktan çekiniyorum. Mağazadan almaya karar verdik ama daha önce hiç almadığım için bazı şeyleri bilmiyorum. Işık sızmasının az olduğu, bütçeme uygun laptop önerilerine de açığım. Biliyorum her laptopta oluyor ama bazılarında da olmuyor.

Aklımdaki sorular şunlar:

-Mağazadan alırsam, alacağım laptopta Windows yüklü olacağı için ışık sızması ve ölü piksel kontrolü yaptırırlar mı?
-İade konusunda uğraştırırlar mı?
-Genelde taksitler faizli midir? Taksitli ödediğimizde daha mı fazla öderiz?
-Kendi sitelerindeki fiyatlardan daha pahalı olma ihtimali var mı? (Öğrenciyim.)

Not: Kullandığım laptoplar; Monster Abra, Lenovo Ideapad ve Acer Nitro 5'ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mağazadan alırsam, alacağım laptopta Windows yüklü olacağı için ışık sızması ve ölü piksel kontrolü yaptırırlar mı? (sanmam)

İade konusunda uğraştırırlar mı? (bilinir bir yerden alırsan sıkıntı olacağını sanmam)

Genelde taksitler faizli midir? Taksitli ödediğimizde daha mı fazla öderiz? (Genelde öyledir)

Kendi sitelerindeki fiyatlardan daha pahalı olma ihtimali var mı? (Yine dediğim gibi bilinir bir yer ise değişiklik olacağını sanmam)

Ölü piksel testi yaptırırlar.
Taksit yaparsan vade farkı olur genelde.
Kendi sitelerindeki fiyattan pahalı olacağını sanmam olsa bile pazarlıkla aynı fiyata getirirsiniz.

-Mağazadan alırsam, alacağım laptopta Windows yüklü olacağı için ışık sızması ve ölü piksel kontrolü yaptırırlar mı?
-İade konusunda uğraştırırlar mı?
-Genelde taksitler faizli midir? Taksitli ödediğimizde daha mı fazla öderiz?
-Kendi sitelerindeki fiyatlardan daha pahalı olma ihtimali var mı? (Öğrenciyim.)
Kendi sitelerinden pahalı olacağını sanmıyorum ama Hepsiburada ile Teknosa arasında fark olur mesela. Taksit konusu ise satan firmanın bankalar ile anlaşmalarına bağlı ürünü alacağınız yerin taksit imkanlarını gerek internetten gerekte yüz yüze sorarak öğrenebilirsiniz. İade için ise alacağınız yere bağlı.

Arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum bakıcağım mağazalar Teknosa, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar.
Hocam Lenovo idepad 3 iyi değil mi?
Bana sorduysan kullandığım 3 laptoptan en sağlamı lenovo ıdeapad gamıng ti.Sadece fan çıkış yerleri bana saçma geldi.Ekran arkası ve sağda var.Acerde 4 tane vardı sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı