Magic Refiner RK68 alınır mı?

Bütçe
1500
Bu klavye hep önüme çıkıyor. Işıklandırması olmaması ve Türkçe tuş diziliminin olmaması yüzünden almaya soğuk bakıyorum. Bütçen varsa bunların bir üst kaliteli klavyeleri var, Ajazz marka. Onlara bir göz atmanı tavsiye ederim. Gümrük sorunu olmaz. Fiyat yüksek değil. Daha yüksek fiyatlı ürünleri gümrükten sıkıntısız şekilde geçirdim. Gecikme olayı için de sanmıyorum.

Edit: Ajazz AK992 diye bir ürüne baktım. 1800 gibi gümrükle beraber gelişi var. Bu markalar biraz daha kaliteli diğerlerine göre.

Türkçe yokmuş gerçekten. Yeni fark ettim bayağı büyük bir eksi benim için ben bunu almam.

Bu klavye hep önüme çıkıyor. Işıklandırması olmaması ve Türkçe tuş diziliminin olmaması yüzünden almaya soğuk bakıyorum. Bütçen varsa bunların bir üst kaliteli klavyeleri var, Ajazz marka. Onlara bir göz atmanı tavsiye ederim. Gümrük sorunu olmaz. Fiyat yüksek değil. Daha yüksek fiyatlı ürünleri gümrükten sıkıntısız şekilde geçirdim. Gecikme olayı için de sanmıyorum.

Edit: Ajazz AK992 diye bir ürüne baktım. 1800 gibi gümrükle beraber gelişi var. Bu markalar biraz daha kaliteli diğerlerine göre.

Bir de bu Ajazz da da gümrük sorunu var yanlış mıyım?

Türkçe yokmuş gerçekten. Yeni fark ettim bayağı büyük bir eksi benim için ben bunu almam.

Bir de bu Ajazz da da gümrük sorunu var yanlış mıyım?
Hayır yok, iki tane Ajazz klavyem var sıkıntı olmadı gümrükte. Aliexpress veya Amazon'dan alırsan zaten vergiyi ödüyorsun alırken, normal kargo gibi kapına geliyor.

Gümrük sıkıntısı diye bir şey kalmadı artık. Aliexpresste vergiyi direkt ödüyorsunuz. Amazonda ise gönderen kişi Amazon ise gümrüğü ödeme kısmında alıyor oda. Takılmaz yani.
Türkçe olan kaliteli klavye yok neredeyse. O yüzden ingilizce klavyeler çok daha mantıklı.
Klavye ingilizce olunca Türkçe klavyeye göre tek fark tuşların yerleri hafif değişiyor. Örneğin virgül ve semboller gibi.
Attığınız klavye ile sıkıntı yaşayanları duydum lakin arkadaşım 8 aydır sıkıntısız kullanıyor. Tek kötü yanı 2 pil ile çalışması.

Maliyeti biraz daha büyüyecektir elbet ama içerisinde batarya olan klavyeler, pil konusunda epey yardımcı olacaktır.

Gümrük konusunda bunun maddi bir limiti var. Klavye gibi ürünlerde gümrüğe takılmazsın. Amazon önden bir miktar para alır ve bu para gümrükte az çıkarsa, aradaki farkı hesabınıza geri yollar. Benden 160 lira gümrük vergisi diye aldıkları siparişin 86 lirasını geri banka hesabıma yollamışlardı. Bu böyle oluyor. Yüksek miktar çıkarsa ödeme yapmıyorsunuz.

Aliexpress kullanmadım. Gönderim biraz daha uzun sürüyordur haliyle. Amazon genelde Hollanda ya da Almanya'da ki depolarından yolluyor. Böyle ürünler üç aşağı beş yukarı amazonda 10 günlük bir süreçte geliyor. Aliexpress'te bu süre ne kadardır bilmiyorum. Çin üzerinden geleceği için deniz yolu sebebiyle süre uzun olabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı