Mahalle muhtarından TurkNet GigaFiber talebi

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba arkadaşlar. Mahallemin muhtarından mahalleme TurkNet Gigafiber, Turkcell Superonline, Türksat Kablonet ve Vodafone daireye kadar fiber internet altyapılarının döşenmesini istedim.

Mahalle muhtarının Cumhurbaşkanlığıyla yaptığı işbirliğini şöyle açıklayabilirim: 2014'te ve 2023'te sayın cumhurbaşkanıyla yan yana oturup doğrudan görüşen, fotoğraf çekilip, yemek yiyen bir muhtar. Aydın Büyükşehir Belediyesi'yle yaptığı işbirliğini de şöyle açıklayabilirim: İki hafta öncesinde sayın Özlem Çerçioğlu ile birebir toplantı yapıp akşam yemeği yiyen bir muhtar.

Mahalle muhtarıyla akşam yemeği yerken ve muhtarın Fiat Uno arabasındayken talebimi ilettim. Geçen konuşmayı aktarıyorum.
Muhtarın ismi yerine sayın muhtar denmiştir:

• Ben: (Sayın muhtar) Mahallemizde sabit internet hızı çok düşük. Sadece Türk Telekom'un bakır altyapısı var. Bu da 1990'lı yıllarda PTT döneminde yapılmış bir altyapı ve aynı şekilde günümüzde hizmet veriyor.
  • Muhtar: Anlıyorum. Mobil internet hızı mahallemizde yüksek ancak sabit internet hızının ise düşük olduğunu anladım. Talebiniz nedir?
  • Ben: Turkcell, Türksat, TurkNet ve Vodafone fiber altyapılarının yapılmasını istiyorum.
  • Muhtar: Peki ne yapabiliriz?
  • Ben: (Sayın muhtar) Turkcell Superonline ve Vodafone fiber altyapıları hemen sınır komşumuz olan ilçede var. İlçemizin en büyük mahallesinde de hizmet vermeleri için ilçe müdürleri olmadığı için il müdürleriyle görüşelim.
  • Muhtar: Dün bir vatandaşımız internetinin kesildiğini belirtti. Türk Telekom teknisyenleriyle yüz yüze görüştükten sonra tekrar hizmet vermeye başladı. Mahallemizde tüm firmalar üzerinden sabit internet hizmeti alabilirsiniz.
  • Ben: İlçemizde sadece Türk Telekom'un sabit internet altyapısı bulunmaktadır. TurkNet Gigafiber, Türksat Kablonet, Vodafone ve Turkcell Superonline firmalarının kendi altyapısı yok.
  • Muhtar: Arabamız vizesi yok. Ben ve sen müsait olduğumuzda hepsinin il müdürleriyle beraber görüşelim. Önerin için teşekkür ederim.

Görüşme bu şekilde. Mahalle muhtarıyla TurkNet Gigafiber döşetmek için sahip olduğumuz seçenekleri paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtar emmi demedin mi? Gerçekten böyle mi konuştun? İnternetten altyapı başvurusu olmuyor mu?
Merhaba @Kullanıcı311 yanıtınız için teşekkür ederim. Mahalle muhtarının ismi yerine (ismi) olarak ifade ederek şöyle anlatabilirim:
(İsmi) teyze olarak hitap ettim.
TurkNet Gigafiber talebime TurkNet şu maili gönderdi:
Geliş tarihi: 25.1.2022
Kod:
TurkNet GigaFiber için talep toplamaya büyük bir hızla devam ediyoruz. Dünya standartlarındaki TurkNet GigaFiber’i milyonlarla buluşturabilmek için çok heyecanlıyız!
Bize olan desteğiniz ve talepleriniz için teşekkür ederiz! En kısa sürede mahallenize gelerek, 1.000 Mbps’lik upload ve download hızını size getirmek istiyoruz. Ancak bunun için daha çok talebe ihtiyacımız var.

Süreci Hızlandırmak İçin Ne Yapabilirsiniz?
TurkNet GigaFiber İstiyorum projesine talepler hızla büyüyor. Bu noktada çalışmalarımızı hızlandıran en önemli faktörlerden biri de sizin talepleriniz! Ne kadar çok talep birikirse bölgede çalışmaları başlatmamız da o kadar hızlı oluyor. Bunun için aşağıdaki linki mahallenizdeki sevdiklerinizle paylaşarak daha fazla talep toplamamıza yardımcı olabilirsiniz.

25.11.2022'de şunu:
Kod:
Bildiğiniz üzere TurkNet GigaFiber’i milyonlara ulaştırmak için son hız çalışıyoruz. Her geçen gün yeni bölgelere çalışmalarımız başlıyor, onlarca yeni TurkNet GigaFiber’li aramıza katılıyor!

Bölgenize TurkNet GigaFiber’i getirip, size dünya standartlarında bir internet deneyimi sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bunun için siz talebinizi ilettiniz ancak süreci hızlandırmak için daha fazla talebe ihtiyacımız var.

Süreci Hızlandırmak Çok Kolay!

Daha çok bölgede olmak ve herkese 1.000 Mbps hızında internet sunmak istiyoruz! Bunun için mahallenizdeki komşularınızla aşağıdaki linki paylaşarak daha fazla talep toplamamıza destek olabilirsiniz. Elinizi korkak alıştırmayın. Bol bol talep, çalışmalarımıza çok yardımcı oluyor!

13 Ocak 2023:
Kod:
Dünya kalitesinde internet herkesin hakkı! Biz de buna inanıyor ve durmadan çalışıyoruz. TurkNet GigaFiber’i ülkemizin dört bir yanına götürmek istiyoruz.

1.000 Mbps’lik eşit download ve upload hızına sahip TurkNet GigaFiber İstiyorum talebinizi aldık. Bir an önce süreci hızlandırmak istesek de mahallenizde daha çok talep bırakılmasına ihtiyacımız var. Biz çalışma yapacağımız yeni bölgelerde birçok faktörü değerlendiriyoruz ve tabii ki kullanıcıların talepleri de bizim için önemli. Merak etmeyin talep sayısını artırıp, bu sürece katkı sağlamak adına sizin için basit birkaç fikrimiz var. Küçük dokunuşlar bile çalışmaların hızlanmasına yardımcı olabilir.

- Binanızda yöneticiniz ile görüşüp, toplu talep oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

- Mahallenizdeki interneti sık kullanan esnafları talepte bulunmaları için teşvik edebilirsiniz.

- Binanızın ya da sitenizin Whatsapp grubu varsa eğer buradan talepte bulunmaları için komşularınızı teşvik edebilirsiniz.

- Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yaparak aynı mahalledeki tanıdıklarınızın talep oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

TurkNet'in Aydın'ın 17 ilçesinde kendine ait bir metrelik kablosu bile yok. Ben talebimi yaptıktan sonra da yapmadılar. TurkNet'in bir çalışanı ilçemi bile ziyaret etmedi.

Türksat'a 3 Nisan 2020 tarihinde gönderdiğim maili paylaşıyorum:
Kod:
Merhaba. Yaşadığım şehir olan Aydın ilinin, Türksat Kablo hizmet bölgesine dahil edilmesi, Aydın iline en hızlı şekilde Türksat Kablo altyapısının döşenmesini ve aktifleştirilmesini Aydın ili olarak talep ediyoruz.
Aydınlılar olarak Türksat Kablo'nun kaliteli, hızlı, güvenli altyapısını ve ülkemizin en iyi internet servisi olan Kablonet deneyimini yaşamamız için yürüteceğiniz çalışmaları heyecan ve istekle bekliyoruz.
Aydın ili olarak kaliteli altyapınızdan yararlanabilmemiz için Türksat ailesi, Türksat sorumluları, Türksat mensupları, ve Türksat yönetimi olarak konuyla ilgili tüm yetkili birimlerinizin çabalarını talep ve rica ederiz.
Vereceğiniz olumlu yanıtı istek ve heyecan ile bekliyoruz.
Göstereceğiniz çaba için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Türksat Kablo'dan ve Türksat'tan hiçbir görevli mahalle muhtarı ve belediye başkanından öğrendiğim kadarıyla iletişime geçmemiştir. İlçeme ve mahalleme altyapısını döşememiştir.

Turkcell Superonline, Facebook Messenger üzerinden yaptığım talebe olumsuz geri dönüşte bulunmuştur.

Merhaba @Kullanıcı311 yanıtınız için teşekkür ederim. Mahalle muhtarının ismi yerine (ismi) olarak ifade ederek şöyle anlatabilirim:
(İsmi) teyze olarak hitap ettim.
TurkNet GigaFiber talebime TurkNet şu maili gönderdi:
Geliş tarihi: 25.1.2022
Kod:
TurkNet GigaFiber için talep toplamaya büyük bir hızla devam ediyoruz. Dünya standartlarındaki TurkNet GigaFiber’i milyonlarla buluşturabilmek için çok heyecanlıyız!
Bize olan desteğiniz ve talepleriniz için teşekkür ederiz! En kısa sürede mahallenize gelerek, 1.000 Mbps’lik upload ve download hızını size getirmek istiyoruz. Ancak bunun için daha çok talebe ihtiyacımız var.

Süreci Hızlandırmak İçin Ne Yapabilirsiniz?
TurkNet GigaFiber İstiyorum projesine talepler hızla büyüyor. Bu noktada çalışmalarımızı hızlandıran en önemli faktörlerden biri de sizin talepleriniz! Ne kadar çok talep birikirse bölgede çalışmaları başlatmamız da o kadar hızlı oluyor. Bunun için aşağıdaki linki mahallenizdeki sevdiklerinizle paylaşarak daha fazla talep toplamamıza yardımcı olabilirsiniz.

25.11.2022'de şunu:
Kod:
Bildiğiniz üzere TurkNet GigaFiber’i milyonlara ulaştırmak için son hız çalışıyoruz. Her geçen gün yeni bölgelere çalışmalarımız başlıyor, onlarca yeni TurkNet GigaFiber’li aramıza katılıyor!

Bölgenize TurkNet GigaFiber’i getirip, size dünya standartlarında bir internet deneyimi sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bunun için siz talebinizi ilettiniz ancak süreci hızlandırmak için daha fazla talebe ihtiyacımız var.

Süreci Hızlandırmak Çok Kolay!

Daha çok bölgede olmak ve herkese 1.000 Mbps hızında internet sunmak istiyoruz! Bunun için mahallenizdeki komşularınızla aşağıdaki linki paylaşarak daha fazla talep toplamamıza destek olabilirsiniz. Elinizi korkak alıştırmayın. Bol bol talep, çalışmalarımıza çok yardımcı oluyor!

13 Ocak 2023:
Kod:
Dünya kalitesinde internet herkesin hakkı! Biz de buna inanıyor ve durmadan çalışıyoruz. TurkNet GigaFiber’i ülkemizin dört bir yanına götürmek istiyoruz.

1.000 Mbps’lik eşit download ve upload hızına sahip TurkNet GigaFiber İstiyorum talebinizi aldık. Bir an önce süreci hızlandırmak istesek de mahallenizde daha çok talep bırakılmasına ihtiyacımız var. Biz çalışma yapacağımız yeni bölgelerde birçok faktörü değerlendiriyoruz ve tabii ki kullanıcıların talepleri de bizim için önemli. Merak etmeyin talep sayısını artırıp, bu sürece katkı sağlamak adına sizin için basit birkaç fikrimiz var. Küçük dokunuşlar bile çalışmaların hızlanmasına yardımcı olabilir.

- Binanızda yöneticiniz ile görüşüp, toplu talep oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

- Mahallenizdeki interneti sık kullanan esnafları talepte bulunmaları için teşvik edebilirsiniz.

- Binanızın ya da sitenizin Whatsapp grubu varsa eğer buradan talepte bulunmaları için komşularınızı teşvik edebilirsiniz.

- Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yaparak aynı mahalledeki tanıdıklarınızın talep oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

TurkNet'in Aydın'ın 17 ilçesinde kendine ait bir metrelik kablosu bile yok. Ben talebimi yaptıktan sonra da yapmadılar. TurkNet'in bir çalışanı ilçemi bile ziyaret etmedi.

Türksat'a 3 Nisan 2020 tarihinde gönderdiğim maili paylaşıyorum:
Kod:
Merhaba. Yaşadığım şehir olan Aydın ilinin, Türksat Kablo hizmet bölgesine dahil edilmesi, Aydın iline en hızlı şekilde Türksat Kablo altyapısının döşenmesini ve aktifleştirilmesini Aydın ili olarak talep ediyoruz.
Aydınlılar olarak Türksat Kablo'nun kaliteli, hızlı, güvenli altyapısını ve ülkemizin en iyi internet servisi olan Kablonet deneyimini yaşamamız için yürüteceğiniz çalışmaları heyecan ve istekle bekliyoruz.
Aydın ili olarak kaliteli altyapınızdan yararlanabilmemiz için Türksat ailesi, Türksat sorumluları, Türksat mensupları, ve Türksat yönetimi olarak konuyla ilgili tüm yetkili birimlerinizin çabalarını talep ve rica ederiz.
Vereceğiniz olumlu yanıtı istek ve heyecan ile bekliyoruz.
Göstereceğiniz çaba için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Türksat Kablo'dan ve Türksat'tan hiçbir görevli mahalle muhtarı ve belediye başkanından öğrendiğim kadarıyla iletişime geçmemiştir. İlçeme ve mahalleme altyapısını döşememiştir.

Turkcell Superonline, Facebook Messenger üzerinden yaptığım talebe olumsuz geri dönüşte bulunmuştur.

Çevrene başvuru yapmasını isteyebilirsin. Ailen, akraban, mahallede bir tanıdık veya arkadaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı