Mahalle Tamircisi vs Yetkili Servis

Merhaba. Bajaj Discover 150-S motorum var. Motor temiz şu anki olan sorunlarının basit yollarla çözüleceğini düşünüyorum.
-Bazen gaz verince boğulup gaz almayıp bir anda alması. Gaz aldığında egzozdan siyah duman çıkması ve içindeki yağın köpürmesi. (Karbüratör temizlenmesi ile sorun çözülür bence.)
-Çekiş düşüklüğü. (Bana öyle geliyor da olabilir.)
-Egzoz'un boğazından yani motora takıldığı girişten hava kaçırması. (Egzoz ağzına basit bir lastik conta ile hava kaçırması engellenebilir bence.)
-Egzoz'un çok çok fazla ısınması. (Ben bunu bir üstteki nedene bağlıyorum açık olan yerden oksijen alınca boğazda alev, ateş atmasına sebep olabilir.
-Arka fren tutmaması.

Asıl konumuza gelirsek bunları basitçe halledebiliriz. Mahalle tamirhanesini bilen bilir. İşin ehli bir ustaya gittiniz mi tadından yenmez daha ucuza halledilir. Ama yetkili servise geldiğimizde fiyatların tuzlu olması büyük bir eksi fakat taktığı parçaların garantisini veriyor böyle bir artısı da var.
Sizce hangisi daha iyidir? Riske atıp ucuza halletmek mi yoksa tuzluya gidip işleri daha resmi halletmek mi?

Bildiğim kadarıyla yetkili servis hasar kaydına işliyor ama mahlle tamircisi işlemiyor diye biliyorum. Ama bu bilgi kesin değil.

Geri
Yukarı