Mahallede port yok

melihh0000

Hectopat
Daha fazla  
Şaka gibi İstanbul'da olmama rağmen port yok ve 4 Mbit download alıyorum. Bunun için nereye şikayet etmem gerek veya fiber gelmesini ne kadar bekleyeceğim? Sözde 16 Mbit internet vermeleri gerekiyordu sözde. Türk Telekom acı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakarya gibi TEK merkezi olan bir şehirde bile şehrin kalbi Çark Caddesine port yeni geldi. Bu tekel gerçekten içler acısı.

4 mü? Genellikle ADSL altyapısında bulunanlar 12Mbps alabiliyor sizin durumunuz ekstraymış. Yerel internet sağlayıcılar oluyor metro internet satın alıp kablosuz olarak mahallelere yayın yapıyorlar çevrenizde bu tarz kurumlar varsa internetinizi onlardan almayı deneyebilirsiniz.

4 ne ya hiç vermeseler mobil internet bile kablosuz olmasına rağmen daha hızlı. Komşunuzda ev interneti var ise router alıp yapılandırın yarı yarıya ödeyin biz öyle yapmıştık.

Bu işte bir sıkıntı var. Herhangi bir yerden altyapı sorgulayınca ne çıkıyor. Ben ADSL ile 16 Mbps alıyordum geçen yıl. Airfiber veren şirketler varsa onlara bakabilirsiniz. Superbox Redbox gibi mobil modemlere göre daha avantajlıdır.

Santralle baya uzaksınız sanırım, Bölgenizde ki Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı