mail.ru virüsü

atakaya

Decapat
Dün bilgisayarıma bir şey indirmeye çalışırken virüs olduğunu fark ettim fakat indirmeyi iptal edemedim. Chrome'a girdiğimde aynı Yandex, Google gibi mail.ru adında bir tarayıcı açılıyordu. Chrome ayarlarından arama motorunu Google'a çevirdim. mail.ru'yu kaldırdım. RAR dosyasını denetim masasından sildim. Fakat Chrome'a her girdiğimde sitelerde reklamlar geliyor bu virüs yüzünden. Nasıl kaldırabilirim acil çözüm yolu önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
AdwCleaner yazılımını kullanabilirsiniz. Farklı yazılımlar için Google arama motoruna "Reklam Silme Programları" şeklinde arama yapınız.

Bağlantıdaki yazılımlar ile tarama gerçekleştirin.

Bağlantıdaki uzantıları kullanın.

Tarayıcınız güncellemeyi unutmayın.

Zararlı sitelerden bir şeyler indirmeyin. Bazı uygulamaları kurarken arada çıkan reklam içerikli ögelerin indirmesini reddedin.

Dün bilgisayarıma bir şey indirmeye çalışırken virüs olduğunu fark ettim fakat indirmeyi iptal edemedim. Chrome'a girdiğimde aynı Yandex, Google gibi mail.ru adında bir tarayıcı açılıyordu. Chrome ayarlarından arama motorunu Google'a çevirdim. mail.ru'yu kaldırdım. RAR dosyasını denetim masasından sildim. Fakat Chrome'a her girdiğimde sitelerde reklamlar geliyor bu virüs yüzünden. Nasıl kaldırabilirim acil çözüm yolu önerir misiniz?
Öncelikle zamanlanmış görevlerde bilinmeyen bir görev var mı kontrol edin sonra adwcleaner, zemana antimalware, malwarebytes ve comodo hijack cleaner ile bilgisayarı taratın.(Kullanım yönergeleri forumda mevcut aratıp bulabilirsiniz.) ve antivirüs kullanmıyorsanız bi antivirüs edinmenizi öneririm bundan sonrası için.Dediklerimi yaparsanız %90 çözülecektir problem :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı