V9 virüsü ve mining virüsü

Yer
Hatay
Daha fazla  
İşletim sistemimde V9 virüsü var. Temizlemek için her yolu denedim Opera GX kullanıyorum. Opera GX'te virüs yok ama Edge, Mozilla vb kurulum yaptığımda direkt ana sayfa li....com diye adını yasak olabilir diye vermediğim site oluyor. Ayrıca görev yöneticisini açtığımda CPU %100 görünüyor saniyelik geri düşüyor. Malvarebytes ile tarattığımda rig virüsü diye bir virüs vardı tam adını hatırlamıyorum. Temizlemiştim sonra tekrar taratınca yine çıkıyor. Daha sonra Avast, Avira ile tarattım. En son ESET sysrescue ile USB ile tarama yaptım yine buldu siliyorum. Virüs programıda siliyor sonra tekrar türüyor. Format atmak istemiyorum 2 yıllık birikim var düzen var formatsız temizlemem mümkün müdür?

WİNDOWS 10Orjinal Sürüm : 19041.508
Aktif Virüs ProgramıESET İnternet Secrurity

Virüs programını açmadan önce yönetici olarak çalıştırın.

Denedim ama değişen yok hocam.
İmzamdaki rehbere bakın. KIS 2021 ile tarama yaptırın ve Anti-Virüs yazılımınız ile. Bu arada önerim 2004 sürüme geçmeniz.

Deneyip olumlu veya olumsuz sonucu buraya yazacağım teşekkür ederim.
Malwarebytes ile taratın PC'yi. Bir ihtimal virüsleri temizler.

Mining virüsu ve V9 virüsünü buluyor ama kalıcı bir temizlik kesinlikle yapmıyor. Siliyorum tekrar çıkıyor o yüzden kaldırdım.
İmzamdaki rehbere bakın. Kıs 2021 ile tarama yaptırın ve Anti-Virüs yazılımınız ile. Bu arada önerim 2004 sürüme geçmeniz.

İmzadaki rehberdeki tüm işlemleri yaptım temiz çıktı. En son bu programda şöyle virüsler çıktı karantinaya aldım ve sonra silme işlemi gerçekleştirdim. Mozilla'nın yine anasayfası bu şekildeydi ESET aktif korumada çalışıyor. Bu virüs zarar verir mi? Herhangi bir madencilik işlemi falan yapmaz değil mi bilgisayarda. Görselleri yükledim.
Adsız.png

sAdsız.png

Son düzenleme:
İşletim sistemimde V9 virüsü var. Temizlemek için her yolu denedim Opera GX kullanıyorum. Opera GX'te virüs yok ama Edge, Mozilla vb kurulum yaptığımda direkt ana sayfa li....com diye adını yasak olabilir diye vermediğim site oluyor. Ayrıca Görev Yöneticisi'ni açtığımda CPU %100 görünüyor saniyelik geri düşüyor. Malwarebytes ile tarattığımda rig virüsü diye bir virüs vardı tam adını hatırlamıyorum. Temizlemiştim sonra tekrar taratınca yine çıkıyor. Daha sonra Avast, Avira ile tarattım. En son ESET sysrescue ile USB ile tarama yaptım yine buldu siliyorum. Virüs programıda siliyor sonra tekrar türüyor. Format atmak istemiyorum 2 yıllık birikim var düzen var formatsız temizlemem mümkün müdür?

WİNDOWS 10Orjinal Sürüm : 19041.508
Aktif Virüs ProgramıESET İnternet Secrurity

Hocam ESET kulanmayin BitDefender en iyisi hem fidye gibi özeliklerde var BitDefender kulanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı