Mailden gelen exe dosyasından virüs bulaşmış olabilir mi?

DeeTeeWhy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün bana bir mail geldi iş teklifi vs. bana bir dosya gönderiler ben bunu indirdim içinde bir video ve bir tane de world resimli exe dosyası vardı. Boşluğuma denk geldi ve ben bu exe dosyasını açtım. Ekranda vs hiçbir şey çıkmadı ama ben biraz şüphelendim bilgisayarıma Kaspersky indirdim ve birçok kez tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Emin olmak için Malwarebytes indirdim ve oradan da tarama yaptım oradan da aynı Kaspersky gibi hiçbir sonuç çıkmadı en son olarak da.
Windows güvenliği > virüs ve tehdit koruması > tarama seçenekleri > Microsoft Defender çevrimdışı taramasından tarama yaptım ve oradan da bir şey çıkmadı. Ama ben hala çok korkuyorum bilgisayarımda bir virüs keyloger gibi bir şeyler var diye ne yapmam gerekiyor? Gerçekten uzman olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? Yanıtlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Word dosyalarının uzantısı doc ya da docx olur. Anladığım kadarıyla özellikle beklediğiniz bir iş maili değil de tanıtım amaçlı bir mail gelmiş. Virüs olma ihtimali çok yüksek bence.

Word ikonuna sahip .exe dosyası doğrudan potansiyel kötü amaçlı yazılım demek zaten. Kaspersky'ın nasıl bir şey bulamadığını anlamadım.

Bitdefender Total Security kurun, kurulumun ardından başlangıç taraması önerecek, onu mutlaka yapın. Sisteme daha önceden yapılmış saldırıların veya daha önceden bulaşmış zararlıların izlerini arayacak. Eğer bir zararlı bulursa bunu takip edip kaynağındaki dosyayı da daha kısa sürede bulabilir.

Ek olarak Hitman.Pro ile de bir tarama yapın.

Dediklerinizi yapip yarın size tekrardan yazacağım teşekkür ederim.
Hocam Word dosyalarının uzantısı doc ya da docx olur. Anladığım kadarıyla özellikle beklediğiniz bir iş maili değil de tanıtım amaçlı bir mail gelmiş. Virüs olma ihtimali çok yüksek bence.
Evet bende öyle düşünüyorum ama virüs programları hiçbir şey bulmuyor.
Word ikonuna sahip .exe dosyası doğrudan potansiyel kötü amaçlı yazılım demek zaten. Kaspersky'ın nasıl bir şey bulamadığını anlamadım.

Bitdefender Total Security kurun, kurulumun ardından başlangıç taraması önerecek, onu mutlaka yapın. Sisteme daha önceden yapılmış saldırıların veya daha önceden bulaşmış zararlıların izlerini arayacak. Eğer bir zararlı bulursa bunu takip edip kaynağındaki dosyayı da daha kısa sürede bulabilir.

Ek olarak Hitman.Pro ile de bir tarama yapın.

Dediklerinizi yaptım sadece BitDefender Total Security ile tarama yapmadım çünkü kurmak için Malwarebytes ve Kaspersky kaldırmamı istiyordu Hitman Pro'dan tarama yaptım onda da hiçbir şey çıkmadı sadece PC de Cheat Engine var onu gösterdi yani şu ana kadar 3tane virüs programından tarama yaptım bir de Windows Defender'dan 4 yani hiçbirisinden virüslü bir şey çıkmadı acaba PC de virüs olmayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dediklerinizi yaptım sadece BitDefender Total Security ile tarama yapmadım çünkü kurmak için Malwarebytes ve Kaspersky kaldırmamı istiyordu Hitman Pro'dan tarama yaptım onda da hiçbir şey çıkmadı sadece PC de Cheat Engine var onu gösterdi yani şu ana kadar 3tane virüs programından tarama yaptım bir de Windows Defender'dan 4 yani hiçbirisinden virüslü bir şey çıkmadı acaba PC de virüs olmayabilir mi?
Son olarak Emsisoft Emergency Kit ile tam sistem taraması gerçekleştirin, bu da bulamazsa Defender engellemiştir muhtemelen.

RAT yemişsin sanırım Kaspersky ile tara sağlama almak için güvenli modda tara exeyi VirusTotal'e atıp linki bizimle paylaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı