Maili Microsoft Edge'den kaldırılmıyor

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Dostlar selam. Bilgisayarımı teknik servise vereceğim fakat format atamam. Özel dosyalarımı drive'a yükleyip sildim zaten orası tamam. Ama Microsoft Edge'de geçmiş, favoriler, kayıtlı şifreler, hesaplarımın açık kaldığı siteler vs. tek tek uğraşmadan nasıl hepsini tek bir yöntemle kapatırım diye düşünüyordum. Microsoft Edge'a kayıtlı olan mailimizin olduğu profili kaldırma varmış. Ama ben kaldırsam da geri aynı maile şifre vs. istemeden tıklayarak girebiliyorum ve her şey geri geliyor. Bunu nasıl şifrelerimin, kayıtlı olan diğer şeylerin eklentilerin vs. mailimde yine kayıtlı olacağı şekilde nasıl çözebilirim?

remove.png

2.png

Mailleri kaldırmak yerine göz atma verilerini silebilirsin:
• Ctrl + Shift + Delete
• Tüm zamanlar > Bütün onay kutuları > Şimdi Temizle

Hocam ben pcyi servisten geri aldığımda mailimi girdiğimde tekrar eski şeylere erişimim olabilsin istiyorum o yüzden dedim.
Anladım, oturumu kapatıp düzenle kısmından kaldırınca olmuyor mu? Olmuyor ise büyük ihtimalle Windows üzerinden oturumunuzu kapatmanız gerek.

Anladım, oturumu kapatıp düzenle kısmından kaldırınca olmuyor mu? Olmuyor ise büyük ihtimalle Windows üzerinden oturumunuzu kapatmanız gerek.
Eğer olmuyor ise ayarlar > hesaplar bölümünden farklı bir hesap oluşturup ana hesabınızı kaldırmayı deneyin.

Geçmiş için oluyor mu bilmiyorum fakat kayıtlı şifreler ve sık kullanılanlarınızı dışa aktarabilme seçeneğinizin olması lazım.

Evet aslında, .csv formatında dışarı aktarılabiliyor.

Maalesef. Oturumu da kapatıyorum kendi oluşturduğu profilleri de siliyorum ama Microsoft Edge'i açtığımda giriş yapmak ve senkronize etmek için benim mailimi gösteriyor. Şifre falan da istese neyse direkt giriş yapıyor..
Eğer olmuyor ise ayarlar > hesaplar bölümünden farklı bir hesap oluşturup ana hesabınızı kaldırmayı deneyin.
1693519350216.png

Bu sekmeden mi bahsediyorsunuz hocam? Alttaki okulun maili üstteki de bilgisayarda kullandığım mail zaten de hiçbir şekilde inaktive edemiyorum. Farklı hesap da oluşturamadım elimdeki diğer bir mailim zaten kayıtlıymış şifresini de değiştirdim ama girişi yapamadım bambaşka bir hata verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı