Majör deprasyon ve bipolar bozukluğu şüphesi

BLoodAnqeL

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, küçüklükten kalan psikolojik bir sorun için 1 ay önce psikiyatriye gittim. Bana anksiyete bozukluğu teşhisi koyup abizol verdi. İlacı kullandığımdan beri normalde dışarı hiç çıkmayan bende sürekli bir dışarı çıkma isteği ve hareket etmediğimde oluşan bir huzursuzluk hakimdi. Şimdi tedavinin sonlarına yaklaştığımda ise aşırı derece hafıza kaybı, dış dünyaya karşı bilinç kaybı ve hiç mutlu olamayacakmışım gibi hissetmeye başladım. Majör deprasyon ve bipolar bozukluğum olduğundan şüpheleniyorum. Aynı doktora tekrar gideyim mi yoksa bana antidepresan verecek başka bir doktora mı gideyim?

Abizol bahsettiğiniz gibi aşırı hareketlilik hatta ilginç bir şekilde aşırı alışveriş yapma isteği veya kumar isteği yapabiliyor bazı kullananlarda. Kimilerinde ise kilo kaybı ve söylediğinizin tam tersi şekilde uyku hali yaratıyor. Dışarı çıkabilmenizi sağlaması iyi gibi gözüksede, sonlarda yaşadığınız hafıza kaybı gibi durumlar iyi belirti değil. Bu arada kullandığınız ilaç antidepresan değil antipsikotiktir. Aynı doktora gidip yaşadığınız yan etkileri ve durumu anlatın, farklı doktora giderseniz de aynı şekilde size verilen ilacı ve yan etkileri anlatın, gittiğiniz doktor seçimini titiz yapmanızı tavsiye ederim, psikolojik rahatsızlıklar şakaya gelmez.

Abizol bahsettiğiniz gibi aşırı hareketlilik hatta ilginç bir şekilde aşırı alışveriş yapma isteği veya kumar isteği yapabiliyor bazı kullananlarda. Kimilerinde ise kilo kaybı ve söylediğinizin tam tersi şekilde uyku hali yaratıyor. Dışarı çıkabilmenizi sağlaması iyi gibi gözüksede, sonlarda yaşadığınız hafıza kaybı gibi durumlar iyi belirti değil. Bu arada kullandığınız ilaç antidepresan değil antipsikotiktir. Aynı doktora gidip yaşadığınız yan etkileri ve durumu anlatın, farklı doktora giderseniz de aynı şekilde size verilen ilacı ve yan etkileri anlatın, gittiğiniz doktor seçimini titiz yapmanızı tavsiye ederim, psikolojik rahatsızlıklar şakaya gelmez.

Sağ olun hocam yardımınız için doktor olarak gidebileceğim en iyisine gitmeye çalıştım özel bir psikiyatri doktoru. Fakat ben bu ilacı verme sebebinin 2015 dede abilify kullanmam olduğunu düşünüyorum bana doktor biraz baştan savma geldi.

Sağ olun hocam yardımınız için doktor olarak gidebileceğim en iyisine gitmeye çalıştım özel bir psikiyatri doktoru. Fakat ben bu ilacı verme sebebinin 2015 dede abilify kullanmam olduğunu düşünüyorum bana doktor biraz baştan savma geldi.
Hocam özele gitmeniz onun en iyi olduğunu göstermiyor, tabiki ben bir doktor değilim kesin birşey konuşamam fakat benzer durumlarda gittiğim özel bir doktordan çok başım ağrıdığı için bunu söylüyorum. Üç farklı özel psikiyatriye gidin belki bu üç tanesi birbirlerinin yazdığı ilaçlara yanlış yapmış yorumunda bile bulunabilir. O yüzden titiz olmanızı söylüyorum. Aradığnız en güzel sonucu bir devlet hastanesindeki doktordan da alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı