Makbuz Sorunu

• Konuyu başlatan onurr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 863

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, okula servis ile gidiyorum. Makbuz konusunda sıkıntı çıktı. Son 2 ay servis parasını ödediğim halde ödemedi gösteriliyor. Ben 4 aydır servis ile okula gidiyorum son 3 ayın makbuzunu bulabildim. Fakat bu 3 makbuzun yeterli olacağı hakkında bir bilgim yok. Son 3 ayı ödedi isem ilk ayı ödemeden nasıl para vermeden servise binerim? Bunu söyleyerek olayı çözebilir miyim?

Faturaları kredi kartı ile ödedi isen onun ekstre çıktısını alın gösterin. Elden verdi isen son 2 aya itiraz ediyorlarsa zaten elinde 3 ayın faturası var diyorsun. Onları göster kabul ederler etmezlerse şikayet edersin.

Aynısını bende dedim. Adam bana ayların önemli olmadığını söyledi. Zaten tarihler üzerinde yazıyor ama hala itiraz ediyor adam.

Aynısını bende dedim. Adam bana ayların önemli olmadığını söyledi. Zaten tarihler üzerinde yazıyor ama hala itiraz ediyor adam.
O zaman tüketici hakem heyetine gideceksin onlar sana yol gösterir. Ondan sonra baksın bakım kim kime itiraz ediyor.

Aklıma başka bir şey daha yatmadı. Şimdi adam benden 4 ayın makbuzunu istedi. Ben 17 Eylül'den itibaren servis ile gidiyorum. Ocak ayını saymadan hesaplarsak. Her 1 ayı bitirince parayı veriyorum. Yani 17 Ekim'de eylül ayının parasını vermiş olacağım. Ekim ayının parasını kasım ayında vereceğim. Anlatmak istediğim bir ayın parasını ay bittikten sonra vermiş olduğum. Böylece 3 makbuz olması lazım değil mi?

Adamla nasıl anlaşmışsınız bilmiyorum. Hesabı kaç günde kesip ödemen gerektiğini bilmediğimden birşey diyemem ancak ayın 17'sinde başladı isen ve adam ay sonu veya bir sonraki ayın başında alıyorsa parayı ocak ayının gidişini saymazsak ocak ayında aralık ayının faturasını ödemen lazım o halde 4 fatura olması lazım. Çünkü 17 Eylül ile 30 eylül arasında gittiğini ekim ayında tahsil etmesi lazım.

Eğer 17'sinden 17'sine fatura kesilip parayı veriyorsan o şekilde 3 fatura olur. 7 gün sonra bu son hesaba göre 4. fatura kesilmiş olacak. Ancak 17/30 eylül arasını sayarsan 5. fatura olması lazım.

Kısaca ayrıntıları bilmeden anca bu denklemi kurabildim :)

Adamla nasıl anlaşmışsınız bilmiyorum. Hesabı kaç günde kesip ödemen gerektiğini bilmediğimden birşey diyemem ancak ayın 17'sinde başladı isen ve adam ay sonu veya bir sonraki ayın başında alıyorsa parayı ocak ayının gidişini saymazsak ocak ayında aralık ayının faturasını ödemen lazım o halde 4 fatura olması lazım. Çünkü 17 Eylül ile 30 eylül arasında gittiğini ekim ayında tahsil etmesi lazım.

Eğer 17'sinden 17'sine fatura kesilip parayı veriyorsan o şekilde 3 fatura olur. 7 gün sonra bu son hesaba göre 4. fatura kesilmiş olacak. Ancak 17/30 eylül arasını sayarsan 5. fatura olması lazım.

Kısaca ayrıntıları bilmeden anca bu denklemi kurabildim :)

17/30 eylül arası tam 1 ay olmuyor. Aydan aya kesiliyor. 17 Eylül ile 17 Ekim arası bir ay oluyor. Aslında şu okulları 1. günden itibaren başlatsalar böyle sorunlar olmaz. :D

17/30 eylül arası tam 1 ay olmuyor.
1 Ay olmasına gerek yok. Bazı kişiler gittiğin gün kadar keser ve ay sonunda verebiliyor. Belki 17/30 arasının faturasını 17'sinde vermiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı