Makepkg -si komutunu kullanılmıyor

Yer
Blackwater Park
Daha fazla  
Merhaba, yakın bir zamanda Arch Linux kurmuştum ancak yay ı kurmadığımı fark ettim. Yay ı kurmaya çalışırken bir sorunla karşılaştım makepkg -si yazdığımda hata veriyor ve aynısını root ile deniyorum ve yine hata veriyor.
Root vermediğim zaman aldığım hata:

Screenshot_20210602_160836.png

Root verdiğim zaman aldığım hata:

Screenshot_20210602_161941.png

Paketi git'ten root iken mi cektin? Home dizininde ls -la yazip klasorun kime ait olduguna bak. Eger root root yaziyorsa klasor root'a aittir.

Bu durumda klasor sahipligini kendine alabilir ya da kullanici iken Git'ten paketi tekrar cekebilirsin. Klasor sahipligini almak icin
Bash:
chown ardarch:ardarch /home/ardarch/yay
yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paketi Git'ten root iken mi cektin? Home dizininde ls -la yazip klasorun kime ait olduguna bak. Eger root root yaziyorsa klasor Root'a aittir.

Bu durumda klasor sahipligini kendine alabilir ya da kullanici iken Git'ten paketi tekrar cekebilirsin. Klasor sahipligini almak için
Bash:
yapabilirsin.

Evet root iken çektim. Acemilikten olsa gerek çok uzun zamandır Linux kullanmamıştım hemen deniyorum.
Paketi Git'ten root iken mi cektin? Home dizininde ls -la yazip klasorun kime ait olduguna bak. Eger root root yaziyorsa klasor Root'a aittir.

Bu durumda klasor sahipligini kendine alabilir ya da kullanici iken Git'ten paketi tekrar cekebilirsin. Klasor sahipligini almak için
Bash:
yapabilirsin.

İşe yaradı hocam hatta şu an AUR ile indirdiğim Brave nightlyden yazıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı