Makine çeviri nedir ve nasıl yapılır?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Başlıktan anlayacağınız gibi merak ediyorum nedir, nerden temin edilir ve ücreti var mı? Makine çeviri yapanlara soruyorum cevap vermiyorlar. Bu bir yazılım mı? hangi dosya formatlarını ve oyun motorunu destekliyor?

Bir sürü çeviri isteği alıyorlar ama yeni çıkan oyunlar çevriliyor bu yüzden piyasadaki bir sürü kaliteli oyunun yaması yok veya ücretli. Eğer vakitleri yoksa yardım edelim diyoruz yok tüm işi kendileri yapıp övgü toplayacaklar. Ben de böyle imkan olsa Epic'in verdiği tüm oyunların yamasını çıkarmaya çalışırdım tabi grup olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani nasıl yapıyorlar bilmiyorum fakat makine çeviriyle oynadığım hiçbir oyundan bir şey anlamıyorum. Cümleler çok devrik ve hatalı oluyor. El emeği hepsinden iyi. Discord grupları oluyor genelde sitelerinden ulaşabilirsin.

Başlıktan anlayacağınız gibi merak ediyorum nedir, nereden temin edilir ve ücreti var mı? Makine çeviri yapanlara soruyorum cevap vermiyorlar. Bu bir yazılım mı? Hangi dosya formatlarını ve oyun motorunu destekliyor?

Bir sürü çeviri isteği alıyorlar ama yeni çıkan oyunlar çevriliyor bu yüzden piyasadaki bir sürü kaliteli oyunun yaması yok veya ücretli. Eğer vakitleri yoksa yardım edelim diyoruz yok tüm işi kendileri yapıp övgü toplayacaklar. Ben de böyle imkan olsa Epic'in verdiği tüm oyunların yamasını çıkarmaya çalışırdım tabii grup olarak.

Genelde RPG maker VX, VX ace, mv tarzı uygulamalar ve srpg tarzı uygulamaların yapımcıları kullanıyor siz uygulamayı oyunu açıp koyuyorsunuz kendisi çeviriyor ben bir ara bu tarz bir oyun için kullandım ama gereksiz yeterli İngilizce ile yapılması daha mantıklı.

Yani nasıl yapıyorlar bilmiyorum fakat makine çeviriyle oynadığım hiçbir oyundan bir şey anlamıyorum. Cümleler çok devrik ve hatalı oluyor. El emeği hepsinden iyi. Discord grupları oluyor genelde sitelerinden ulaşabilirsin.
Makineden geçirip direkt salıyorlar o yüzden çoğu anlamsız ve alakasız oluyor.

Genelde RPG maker VX, VX ace, mv tarzı uygulamalar ve srpg tarzı uygulamaların yapımcıları kullanıyor siz uygulamayı oyunu açıp koyuyorsunuz kendisi çeviriyor ben bir ara bu tarz bir oyun için kullandım ama gereksiz yeterli İngilizce ile yapılması daha mantıklı.
Nerden temin edilir? ücretli mi?

Oldukça çok yanlış çeviri yapıyor bence biraz daha gelişirse işe yarayabilir.
Aslında elle translate çeviri yapanlardan bir tık daha iyi çeviriyor. Yine de paylaşmadan önce kontrol şart.

Makineden geçirip direkt salıyorlar o yüzden çoğu anlamsız ve alakasız oluyor.

Nereden temin edilir? Ücretli mi?

Aslında elle translate çeviri yapanlardan bir tık daha iyi çeviriyor. Yine de paylaşmadan önce kontrol şart.

Hatırlamıyorum ancak RPG maker oyunu veren sitelerde vardı(F95 size tavsiyrm ama oyunlara bakmayın çoğu +14)

Geri
Yukarı