Makine Mühendisliği bölümü açığa alınır mı?

• Konuyu başlatan zoin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 539

zoin

Hectopat
Arkadaşlar selam. Konuyla ilgili dalga geçmeyin, sizlere bir sorum olacaktı.

Mesela ben Allah'ın izniyle 4 sene makine mühendisliği kazandım ve açığa alıp hem okuyup hem de çalışmak istiyorum. Sizce bu mümkün olabilir mi? Ailem benim 4 sene daha sadece okul ev yapmamı istemiyor, eve para getirmemi istiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Universitede aciga almak gibi bir sey yok? Maksimum 2 yil okulunu dondurabilirsin o kadar. O zaman da okula gidemezsin. Calismak istiyorsan sabah derse gidip ciktiktan sonra calisabilecegin bir is bulmalisin.

Selam Dostum,
Açığa almak konusunda bol şans dilerim.
Ben ODTÜ Makine Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Açık konuşacam. Okuduğun okula göre değişkenlik göstermekle beraber kolay olmayan bir bölüm. Eğer ki iş dışında süreklilik adı esasında çalışırsan yapılabiliyorsa yap. (Hocaları bu denklemin dışında tutuyorum.) Kendinize inanıyorsanız yapabilirisiniz. Ancak tavsiye etmem.
İyi günler dilerim.

Selam dostum,
Açığa almak konusunda bol şans dilerim.
Ben ODTÜ makine mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Açık konuşacağım. Okuduğun okula göre değişkenlik göstermekle beraber kolay olmayan bir bölüm. Eğer ki iş dışında süreklilik adı esasında çalışırsan yapılabiliyorsa yap. (hocaları bu denklemin dışında tutuyorum.) Kendinize inanıyorsanız yapabilirisiniz. Ancak tavsiye etmem.
İyi günler dilerim.

Yani ne yapacağımı bende şaşırdım Kocaeli Üniversitesi düşünüyorum zaten başka üniversite seçemem çünkü yurda götürecek harçlık verecek para yok buradada sırf sanayi ve fabrika fazla olduğu için bana bunu seçmemi söyledi ailem tabii her şeyin zorluğu var mecbur yapacağız benim düşündüğüm hem bu kadar zor bir bölüm okurken nasıl çalışacağım.

Açığa alma konusunu başardınız diyelim. İş, okul ve sosyal yaşantı üçlüsü arasında mükemmel bir dengesizlik olacak. Bunların birisinden feragat etmeniz gerekecek. İş ve okula vakit ayırdığınızda sosyal hayata vakit kalmayacak. Sosyale vakit ayırırsanız iş ya da okula vakit kalmayacak. Bu şekilde bir sıkıntı oluyor özellikle 2. öğretimdeyseniz.

Açığa alma konusunu başardınız diyelim. İş, okul ve sosyal yaşantı üçlüsü arasında mükemmel bir dengesizlik olacak. Bunların birisinden feragat etmeniz gerekecek. İş ve okula vakit ayırdığınızda sosyal hayata vakit kalmayacak. Sosyale vakit ayırırsanız iş ya da okula vakit kalmayacak. Bu şekilde bir sıkıntı oluyor özellikle 2. öğretimdeyseniz.

Sosyal hayat için sıkıntı yok bu zamana kadar hiç yakın arkadaşım bile olmadı.

Yani ne yapacağımı bende şaşırdım Kocaeli Üniversitesi düşünüyorum zaten başka üniversite seçemem çünkü yurda götürecek harçlık verecek para yok buradada sırf sanayi ve fabrika fazla olduğu için bana bunu seçmemi söyledi ailem tabii her şeyin zorluğu var mecbur yapacağız benim düşündüğüm hem bu kadar zor bir bölüm okurken nasıl çalışacağım.

Okul hayatindan odun verip calisarak 5-6 yilda bitirecegine en azindan ilk 3 yil sadece okuluna odaklan derslerini guzel sekilde ver. Son yil derslerin hafifler o zaman bir yerlerde ise girip calisabilirsin bir yandan.

Dostum,
Şunu bil, sevmediğin bir bölümü okumak işkencedir. Lütfen sevdiğin bir bölümde oku. Eğer ki sevmediğin bir bölümde okursan hem mutsuz olur hemde yılların boşa gider. Ha eğer severim diyorsan gerçekten sıkıçalış.

Dostum,
Şunu bil, sevmediğin bir bölümü okumak işkencedir. Lütfen sevdiğin bir bölümde oku. Eğer ki sevmediğin bir bölümde okursan hem mutsuz olur hem de yılların boşa gider. Ha eğer severim diyorsan gerçekten sıkıçalış.

Ben yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği için Anadolu lisesi okumaya karar vermiştim 11. sınıf sonunda annem bu hayalden vaz geçmemi söyledi çünkü gözlerim miyop+astigmat ve gözlerimin daha da gitmemesini söyledi, haklıda yani saatlerce ekran başında gözlerim tamamen kör olduktan sonra bir şey yapamam.

Okul hayatindan odun verip calisarak 5-6 yilda bitirecegine en azindan ilk 3 yil sadece okuluna odaklan derslerini guzel sekilde ver. Son yil derslerin hafifler o zaman bir yerlerde ise girip calisabilirsin bir yandan.

Bu da olabilir hocam aileme söyleyeceğim.

Geri
Yukarı