Makine mühendisliği için 35.000 TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
30-35000 ₺
Yer
TÜRKİYE
Öncelikle herkese merhaba. Ben bir makine mühendisiyim ve bir bilgisayara ihtiyacım var. Yaklaşık bir aydır araştırma yapmaktayım fakat bir türlü karar veremiyorum. Önce kasa toplamayı düşündüm fakat yanımda taşıyabilmem gerekiyor. Çok ileri düzey işler yapmayacağım. SolidWorks, AutoCAD, Catia ve Ansys gibi programları kullanacağım. Aynı zamanda programlamada da kendimi geliştirmek istiyorum ve bu ihtiyaçlarımı ortalama 4-5 yıl karşılayacak bir bilgisayara ihtiyacım var. Online oyun pek oynamam ama ekranın gecikme süresi ileri seviye de olmamalı. Daha çok rol yapma ve strateji türünde oyunları oynamayı severim. Bütçem maksimum 35000 TL fakat 30000 TL altında olursa çok iyi olur. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Vaktini ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle herkese merhaba. Ben bir makine mühendisiyim ve bir bilgisayara ihtiyacım var. Yaklaşık bir aydır araştırma yapmaktayım fakat bir türlü karar veremiyorum. Önce kasa toplamayı düşündüm fakat yanımda taşıyabilmem gerekiyor. Çok ileri düzey işler yapmayacağım. SolidWorks, AutoCAD, Catia ve Ansys gibi programları kullanacağım. Aynı zamanda programlamada da kendimi geliştirmek istiyorum ve bu ihtiyaçlarımı ortalama 4-5 yıl karşılayacak bir bilgisayara ihtiyacım var. Online oyun pek oynamam ama ekranın gecikme süresi ileri seviye de olmamalı. Daha çok rol yapma ve strateji türünde oyunları oynamayı severim. Bütçem maksimum 35000 TL fakat 30000 TL altında olursa çok iyi olur. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Vaktini ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim.

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim. Peki, fiyat bandını 30000 ve altına çekebilir miyiz ve çekersek nasıl etkiler? Kullanacağım programlar açısından MUX Switch olması iyi olur mu?

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim. Peki, fiyat bandını 30000 ve altına çekebilir miyiz ve çekersek nasıl etkiler? Kullanacağım programlar açısından MUX Switch olması iyi olur mu?

Bende Monster var Fusion360 ve Ansys yük altında olmasa bile eski pclere göre bile bariz takılıyor, yanıt vermiyor. Servise bildirdim yazılımsal sorunlarla ilgilenmiyoruz dediler ulan bilgisayar bu, mekanik parçası yok ki her şeyi yazılımsal. Büyük markalardan şaşmamak lazım.

Çok haklısınız. Monster marka Clevo kasalı laptop kullanan birkaç arkadaşım var ve sorun sadece yazılımsal değil. Yazılım tarafında optimizasyon problemleri vardır büyük ihtimalle ya da siz programları kullanırken harici ekran kartını kullanmak yerine onboard kullanıyor olabilirsiniz. MUX Switch var mı acaba bilgisayarınızda?
Bende Monster var Fusion360 ve Ansys yük altında olmasa bile eski pclere göre bile bariz takılıyor, yanıt vermiyor. Servise bildirdim yazılımsal sorunlarla ilgilenmiyoruz dediler ulan bilgisayar bu, mekanik parçası yok ki her şeyi yazılımsal. Büyük markalardan şaşmamak lazım

Bu arada sanırım indirim kovalayıp şu modeli alacağım: Acer Nitro 5 12.Nesil Core i7 12700H-8Gb-512Gb Ssd-15.6inc-Rtx3060 6Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en uygun taksit seçenekleri ile fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da!
Bu bilgisayar hakkında bilgisi olan var mı acaba? F/P ürünü olduğunu okumuştum çeşitli yerlerde.

Acaba şu bağlantıdaki https://app.hps.im/d7ct/nas4tv6s ürünlerden hangisi en optimum seçenektir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı