Makine Mühendisliği için 8000 TL'ye Laptop Tavsiyesi

GraveGuard

Hectopat
Daha fazla  
Bir bilgisayar almak istiyorum ama arada kaldım. Tercihlerimi 2'ye indirdim.

1.si ASUS GL502VS CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB RAM-1TB+256GB SSD-15.6''-GTX1070 8GB-W10
2.si MACBOOK PRO TOUCH BAR CORE İ5 3.1GHZ-8GB-256GBSSD-RETINA 13"-INT-SPACE GREY

Yukarıdakiler haricinde sizde önerebilirsiniz. Bütçe olarak indirimde max 8 bin TL olacak şekilde.

Kullanacağım programlar: Solidworks, Catia, Autocad. Macbookda bunlar çalışırmı
Oyun arada oynarım ama önemli değil. Son olarak en önemli şey ben aldığım bu laptopu uzun yıllar kullanmak istiyorum. Örneğin şuan kullandığım laptop HP Pavilion DV5-1040EG.

Not: Taşıyacağım için masaüstü istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi ve kargo dahil olmak üzere 4.800 ₺. Her türlü işini görür.
https://www.amazon.com/Acer-Predator-GeForce-Backlit-G3-571-77QK/dp/B06Y4GZS9C

Amazon ürünleri gümrüktan geçmekte sıkıntı yaşayabilir, özellikle 150$ üstü ise. Vergi verseniz bile gümrükten geçmeyebiliyor. Hem illaki Amazon diyorsanız amazon.de 'den alış-veriş yapmak en kârlısıdır. Ayrıca benim attığım laptop fiyat/performans açısından en iyi olanı.

Amazon ürünleri gümrüktan geçmekte sıkıntı yaşayabilir, özellikle 150$ üstü ise. Vergi verseniz bile gümrükten geçmeyebiliyor. Hem illaki Amazon diyorsanız amazon.de'den alış-veriş yapmak en kârlısıdır. Ayrıca benim attığım laptop fiyat/performans açısından en iyi olanı.
"This item ships to Turkey." Yazıyorsa, ki yazıyor o eşya mutlaka gümrükten geçer, geçmezse de para iadesini yaparlar; Amazon mağdur bırakmaz. Amazon.de bazen pahalı oluyor, bazen ucuz ürüne göre değişkenlik gösteriyor. Sizin attığınız laptop ile bunun arasında 3.500 lira var. Acer'da eksik olan 1 TB HDD'yi 250 TL'den, Windows'u OEM Key alınacağını düşünerek 50 TL'den hesaplasak arada hâla 3.200 TL var. Sırf GTX 1060 6 GB yerine GTX 1070 için bence bu kadar fark ödemek mantıklı olmaz.

"This item ships to Turkey." Yazıyorsa, ki yazıyor o eşya mutlaka gümrükten geçer, geçmezse de para iadesini yaparlar; Amazon mağdur bırakmaz. Amazon.de bazen pahalı oluyor, bazen ucuz ürüne göre değişkenlik gösteriyor. Sizin attığınız laptop ile bunun arasında 3.500 lira var. Acer'da eksik olan 1 TB HDD'yi 250 TL'den, Windows'u OEM Key alınacağını düşünerek 50 TL'den hesaplasak arada hâla 3.200 TL var. Sırf GTX 1060 6 GB yerine GTX 1070 için bence bu kadar fark ödemek mantıklı olmaz.

Tamam, buyrun:

Link bu da Trükiye'de ve yaklaşık aynı fiyat. Aynı özellik. Neden telaş yapayım ki geçer mi geçmez mi diye?

Tamam, buyrun:

Link bu da Türkiye'de ve yaklaşık aynı fiyat. Aynı özellik. Neden telaş yapayım ki geçer mi geçmez mi diye?
Ürün illa ki geçer, geçmezsede para iadesi yaparlar dediğim gibi. Bence hiç telaş yapmalık bir durum değil. Ama tercih meselesi, arkadaş attığımız ürünleri inceler kafasına yatan varsa bakar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı