Makine mühendisliği için laptop önerisi

SczWhen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba. Makine mühendisliğine bu sene başlayacağım. Birkaç program kullanılıyormuş. Herhangi bir bilgim yok. En az 4 sene sürecek bu serüvende benim yanimda sorun çıkarmayacak bir bilgilsayar istiyorum. Ama olabilecek en ucuzunu istiyorum. Programlarda sorun çıkarmasın yeter. Eskisi gibi oyunda oynamıyorum. Belki arada TFT oynarım. Bunun için alabileceğim en ucuz bilgisayarı istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, ben de makine mühendisliği öğrencisiyim. Geçen sene bu laptopu almıştım, 20k vermiştim. Şu an 33K. Boşta M.2 SSD skoru vardı, 1TB depolama aldım. Bence güzel laptop, benim işimi fazlasıyla görüyor. Oyun anlamında ise Hogwarts, diaoblo 4, Baldur's Gate 3, Spider-Man ve daha fazla oyunu sorunsuz oynuyorum. Daha fazla sorun olursa yazabilirsin.

@Hds TYT paragraf soruları bu yüzden önemli oluyor işte 🙂 Sadece film ve dizi izlemek için uygun fiyat laptop isteyene de atmışlardı. Valorant oynayacağım diyene. Birisi sadece LoL oynuyorum diyordu yine inatla atıyorlardı bütçe yok sanırım şaaaak 4090.

@Hds TYT paragraf soruları bu yüzden önemli oluyor işte 🙂 Sadece film ve dizi izlemek için uygun fiyat laptop isteyene de atmışlardı. Valorant oynayacağım diyene. Birisi sadece LoL oynuyorum diyordu yine inatla atıyorlardı bütçe yok sanırım şaaaak 4090.
Aaa olur mu hocam öyle. Film izlemek ve canlı derslere katılmak için en az 4080 ve i7 13700H lazım.(!)

Selam, ben de makine mühendisliği öğrencisiyim. Geçen sene bu laptopu almıştım, 20k vermiştim. Şu an 33K. Boşta M.2 SSD skoru vardı, 1TB depolama aldım. Bence güzel laptop, benim işimi fazlasıyla görüyor. Oyun anlamında ise Hogwarts, diaoblo 4, Baldur's Gate 3, Spider-Man ve daha fazla oyunu sorunsuz oynuyorum. Daha fazla sorun olursa yazabilirsin.

Hocam oyun oynamayacağım gerçekten ekran kartinin 3050Ti olmasi gerekli mi ucuz dedim 33k pc atmışsınız benim işim sadece derslerle olacak.

Fiyat belirtmediğiniz için kendi aldığımı atmıştım. Ama alacağınız laptop belli özelliklerde olmalı, makine mühendisliği okuyacaksınız.

Kullanacağınız programlar AutoCAD, SolidWorks vs. ve o programların sistem gereksinimleri ortalama ve üstü. Ben size 2023 ve 2024 yıllarındaki sistem gereksinimlerinin linkini bırakıyorum.

AutoCAD 2023: https://www.autodesk.com/support/te...oCAD-2023-including-Specialized-Toolsets.html

AutoCAD 2024: https://www.autodesk.com/support/te...oCAD-2024-including-Specialized-Toolsets.html

SOLIDWORKS sistem gereksinimleri: https://www.solidworks.com/tr/support/system-requirements

Ve 3050 Ti olması gerekli mi demişsiniz? Minimum 4 GB almanız üniversite hayatınız boyunca kullanacağınız için evet, ki 3050 de alt modellerden.

Yani 20k altına laptop bulmanız zor, ileride sıkıntı yaşamamak için. Tabii başkalarının görüşlerini de alabilirsiniz.

Aynı laptopun farklı bir modelini atacağım ona da bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı