Makine mühendisliği için önemli programlar

furakburkan06

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, ben makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Kendimi program öğrenerek geliştirmek istiyorum bu yüzden son zamanlarda bu konu üzerine araştırma yapıyordum ama bir türlü karar veremedim. Bu konuda sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Direkt sektörün içinde birisi varsa veyahut sektörün içinde olmasa bile bu konulara yakın kişilerin tavsiyeleri benim için çok önemli, şuan için Matlab programına başlamak var aklımda.

Direk sektörün içindeyim ama Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak. Makine mühendisi bütün arkadaşlarım, en çok Autocad, Solidworks ve Catia kullanıyorlar. Matlab de bir artıdır, fakat bu saydıklarımdan biri yerine Matlab ile başlarsan çok zaman kaybedersin. Bu işin içinde biri olarak, senin yerinde olsaydım, havacılık endüstrisine doğru yöneleceksem eğer Catia ile başlardım, normal sanayi endüstrisi kısmı için ise Autocad veya Solidworks ile başlardım.

@@gurkan356 cevabın için çok teşekkür ederim henüz nereye yönelmem gerektiği konusunda da bir fikir sahibi değilim, sanırım ilk olarak bunu düşünmem lazım daha sonrasında senin tavsiyen doğrultusunda hareket ederim tekrardan teşekkürler :)

Geri
Yukarı