Makine mühendisliği okunur mu?

Estağfurullah hocam ne demek. Öncelikle çok teşekkür ederim. Sizin bölümünüz yanlış bilmiyorsam ingilizceydi. İngilizce temeli olmayan biri için hazırlık zor oluyor mu genel olarak? Ayrıca İngilizce ders ile Türkçe ders arasında zorluk, anlaşılma gibi konularda uçurum var mı?

Türkçe de var ingilizcede var benim bölüm İngilizce hazırlığı şöyle düşün bak 1 yıl boyunca sadece İngilizce dersi alıyorsun ve o lisedeki hocalarla falan alakası yok ben aşırı memnundum hazırlık hocalarımdan iyi kötü altyapım vardı ama şu an gayet akici şekilde yabancı biriyle oturup sabahtan akşama kadar konuşurum sorun olmaz ama bu yine senin gayretine bağlı gram anlamayan bir sınıf arkadaşım vardı çalışmaya başladı ortalama ingilizcesi olan çoğu kişiden daha iyi konuşuyordu 1 ay sonra sana gramer veriyorlar konuşma imkanı veriyorlar senin tek yapman gereken o grameri almak kelime ezberlemek ve hocalarin sana sunduğu konuşma firsatlarini tepmemek hatta şu kadar diyeyim sana başta kimse birbirini tanimiyordu zaten yeni gelmissin üniversiteye herkes çekingen hocalar dedi teneffüste derste vs aranızda konuşurken İngilizce konuşalım hesabı ilk 2 ay herkes uyumuştu buna gayet verimli oluyor her şey sana kalmış aslında.

Türkçe de var İngilizcede var benim bölüm İngilizce hazırlığı şöyle düşün bak 1 yıl boyunca sadece İngilizce dersi alıyorsun ve o lisedeki hocalarla falan alakası yok ben aşırı memnundum hazırlık hocalarımdan iyi kötü altyapım vardı ama şu an gayet akici şekilde yabancı biriyle oturup sabahtan akşama kadar konuşurum sorun olmaz ama bu yine senin gayretine bağlı gram anlamayan bir sınıf arkadaşım vardı çalışmaya başladı ortalama İngilizcesi olan çoğu kişiden daha iyi konuşuyordu 1 ay sonra sana gramer veriyorlar konuşma imkanı veriyorlar senin tek yapman gereken o grameri almak kelime ezberlemek ve hocalarin sana sunduğu konuşma firsatlarini tepmemek hatta şu kadar diyeyim sana başta kimse birbirini tanimiyordu zaten yeni gelmissin üniversiteye herkes çekingen hocalar dedi teneffüste derste vs aranızda konuşurken İngilizce konuşalım hesabı ilk 2 ay herkes uyumuştu buna gayet verimli oluyor her şey sana kalmış aslında.

Hazırlık ve (eğer atladıysanız) diğer sınıflarda ders dışında kendinize vakit ayırmak için süreniz kalıyor muydu hocam?

Hazırlık ve (eğer atladıysanız) diğer sınıflarda ders dışında kendinize vakit ayırmak için süreniz kalıyor muydu hocam?

Kalıyor hazırlıkta özellikle bayağı boş oluyorsun ama derslere geçince düzenli oturtup çalışmalarını ona göre yaparsan fazla vaktin rahatlıkla kalır ama kendime vakit ayıracağım diye dersleri sürekli sallarsan sınavda da dersler sallıyor 😂

Zor evet ama yapılıyor çalışınca düzenli çalışmak lazım şunu söyleyeyim sana ben lisede derste dinleyip dersi derste alan bir kişiydim burada dikkatli dinlesen de bazı kısımları calismadan yapamiyosun evde calisman lazım düzenli çalışırsan halledersin özellikle sizin iyi calismaniz lazım yanlış bilmiyorsam YKS'de bu sene limit turev integral yoktu ve siz calismadiniz 1. sınıfta calculus alacaksiniz limit turev integral görüceksiniz yine bir tık daha ilerisi yani dediğim gibi zor doğru ama çalışınca yapılıyor 4. sınıf olup hala fizik 1 calc1 alan da var ortalama yüksek getirip 2. sınıfta üstten ders alan da var.
Merhaba. Sizce 4. sınıf olup alttan Fizik-1 ve Matematik-1 alanların başarısız olma nedeni bölümdeki akademisyenlerin düşük not vermesi (örnek: gidiş yoluna hiç puan vermemek) mi yoksa öğrencilerin derslere çalışmaması mı?

Merhaba. Sizce 4. sınıf olup alttan fizik-1 ve matematik-1 alanların başarısız olma nedeni bölümdeki akademisyenlerin düşük not vermesi (örnek: Gidiş yoluna hiç puan vermemek) mi yoksa öğrencilerin derslere çalışmaması mı?

Online dönemde hocalar biraz zor sordu ve kırmaya oynadı mesela kamera yoktu sınavda ki bazı üniler 1 taneyi bırak bir önden bir arkadan 2 kamera istemiş diye biliyorum öyle düşün diğer türlü hocalarin kasti olarak not kirdigini düşünmüyorum 90 alacaktim 80 geldi falan olabilir ama sinirda kalırsa geçiriyorlar bana kalırsa bir de şöyle bir şey var bir hocayla görüşmeye gidiyorum proje hakkında başka bir çocuğa isim olup oraya gittigimi söylediğimde Allah kurtarsin falan diyor oysa hoca çok ilgili yardımcı oluyor her zaman her yerde memnun olmayan kişiler oluyor bende calc1 hocami pek sevmiyordum ama dersi çok da kötü anlatmiyordu dersi dinlersen sorun olmuyor hocalar şahsen takmadigi sürece ki sen hocanin dersini sabote etmiyorsan herhangi bir laf etmemissen sorunun yoksa takmaz öyle düşük not veririm de kalsın diyen olmadi şu ana kadar bende var mıdır vardır belki de ama bana denk gelmedi ki özel üniversite de okuyorum yani.
Ek olarak gidiş yoluna puan veriliyor sadece hocanın istediği gibi yapmadiysan ya da hatadan fazla puan kırabiliyor not sistemini bilmiyorum tam.

Geri
Yukarı