Makine mühendisliği okurken part time çalışmak zorlar mı?

drizzy

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Makinede yüksek not ortalaması yapmaya çalışırken aynı zamanda SB'da part time çalışmak zorlar mı? Sizce ilk yıl diye kendime adapte olma süreci vermek için çalışmamak daha mı mantıklı olur?

Çalışma zorunluluğum yok çok şükür ama yine de bazı almak istediğim şeyler var ve ailemden istemeye çekiniyorum her ne kadar durumumuz gayet iyi olmasına rağmen. Aşırı zengin falan değiliz ama bir ihtiyacım veya isteğim olursa alabilecek durumdayız ama ben yine de bu zamana kadar hiç ailemden bir şeyler isteyemedim yapım gereği. Bana ne sunulduysa onu kullandım ve isteklerimi hiç dile getirmedim. Ablam da okul açılınca çalışmama sıcak bakmıyor çok zor yorulursun, kendini geliştirmeye ve okuluna derslerine odaklan vs diyor.

Benim için şu an not ortalamasını 3.5 üstünde tutmak daha öncelikli o yüzden eğer çalışmak zorlar diyorsanız ona göre planlarımda değişiklik yapacağım fikirleriniz için teşekkürler.

Zorlar ama sen üstesinden gelebilir misin önemli olan bu. Herkes aynı değildir ve bunun cevabını ancak sen verebilirsin. Kimisi vardır tempolu hayata her türlü adapte olur ve yaşamına devam eder ama kimisi de vardır yoruldu mu tüm düzeni bozulur. Kendine sor bakalım sen bunlardan hangisisin?

Arkadaşlar merhaba. Makinede yüksek not ortalaması yapmaya çalışırken aynı zamanda Sb'da part time çalışmak zorlar mı? Sizce ilk yıl diye kendime adapte olma süreci vermek için çalışmamak daha mı mantıklı olur?

Çalışma zorunluluğum yok çok şükür ama yine de bazı almak istediğim şeyler var ve ailemden istemeye çekiniyorum her ne kadar durumumuz gayet iyi olmasına rağmen. Aşırı zengin falan değiliz ama bir ihtiyacım veya isteğim olursa alabilecek durumdayız ama ben yine de bu zamana kadar hiç ailemden bir şeyler isteyemedim yapım gereği. Bana ne sunulduysa onu kullandım ve isteklerimi hiç dile getirmedim. Ablam da okul açılınca çalışmama sıcak bakmıyor çok zor yorulursun, kendini geliştirmeye ve okuluna derslerine odaklan vs diyor.

Benim için şu an not ortalamasını 3.5 üstünde tutmak daha öncelikli o yüzden eğer çalışmak zorlar diyorsanız ona göre planlarımda değişiklik yapacağım fikirleriniz için teşekkürler.

İhtiyaçlarını ailenden iste. Bunun karşılığında notlarını 3.5 üstünde tut. İşe başlayınca gerekirse geri ödersin.
Aileni bilmiyorum ama böyle daha mutlu olacaklarını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı