Makine mühendisliğinin 5 senede bitmesi dezavantaj yaratır mı?

SezerBey98

Hectopat
Daha fazla  
Makine mühendisliğinde 4. sınıfa geçiş yapacağım. 3. sınıfta üç veya dört dersten kalacağım. Haliyle 4. sınıf benim için son sene olmayacak gibi görünüyor. Sanırım 5.sınıfta mezun olacağım. Bu bir senelik geç mezun olma olayı iş yaşamında ciddi bir dezavantaj oluşturur mu? Yoksa şirketlerin önem vermediği bir konu mu? Sonuçta ben kendimi geliştirmiş bir mühendis olup sadece mekanizmayı iki senede geçiyorsam sırf bu bahaneyle benden puan kıracaklarını da sanmıyorum. Tecrübelerine açığım, tek tek okuyacağım, teşekkürler. Ayrıca bu soruyu sorma sebebimden biri de sırf sene uzatma sebebinden iş bulamama kaygısı. Ülkemizde iş bulmak kolay değilken üstüne de bu olayı yaşamak beni gerçekten üzer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu avantaja da çevirebilirsin. Son senende pek fazla dersin olmayacağı için uzun süreli stajlarda yer alma şansın yüksek. Bu sayede iş deneyimini artırabilirsin ki direkt olarak bunu tercih edip okulunu donduranları da gördüm. Sen de mezun olduğunda daha deneyimli olacaksın ve deneyim işe alım için epey önemli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı