Maksimum 1000 TL monitör önerileri

Spartian3

Decapat
Merhabalar, şimdiden bilgi sahibi herkesin tavsiyelerini ve yorumlarını dinlemeye hazırım. Maksimum 1000TL'ye kadar bir monitör arıyorum, gidip kendim test edip alacağım ( MediaMarkt, vatan tarzı yerlerden).

Önerileriniz için kullanım amacı belirteyim: Laptopuma harici ekran olarak ve PS4'ü bağlıyorum, laptopu aktif olarak kullanıyorum (film, forumlar, gündelik işler, ve Skyrim, Witcher1-2-3 tarzı oyunlar) laptop yönünden sistemim öyle üst düzeyi desteklemiyor ve onlie oyunu PS 4 olsun laptop olsun hayatta oynamıyorum. Aradıgım üründe bilgim olmadıgı için tek aradıgım şart 24 inch ve aynı HD görüntü olacaksa üstü olması. Özellikleri belirtmemin sebebi, PS 4 den sürekli oyun oynuyorum MS olayı online olmayan oyunlarda ne kadar etki ediyor ya da IPS-TN panel farkı ne kadar fark ediyor? EN ufak bir tecrübem yok, yani kullanım amacıma göre ne tür bir monitör bakmalıyım bilmiyorum, görüşlerinizi bekliyorum.

Alacağım ürünü uzun yıllar (minumum 5-6 yıl) kullanacağım ve dediğim gibi online oyunlarla işim olmuyor, yarın öbür gün sağlam bir kasa toplarsam(yine online oyun oynamayacağımı varsayarak).

PS ve kasa ikilisi ile kullanabilirim bunu göz önünde bulundurarak kendi araştırmalarımla şöyle bir taslak oluşturdum ne kadar doğru olur hiçbir fikrim yok. 60 ya da 75Hz (şu anki laptop sistemim bu kadar desteklemez fakat PS4 maks 60 Hz veriyor.

(Soru: Yarın obur gun bir sistem toplasam ekranın maks bu HZ değerinden verim alır mıyım? ), IPS panel full HD 1080p, son olarak öğrenebildiğim genelde bu özelliklerde ekranlar 3-5ms oluyor ve TN panaller 1 MS olup oyun monitoru adı altında satılıyor fakat ekran renkleri kötü deniyor diğer kullanımlar için, bu ne kadar etki eder bilmiyorum.

Biraz uzun oldu bu işlerde tamamen yeniyim yıllardır kullanırım hiç tekniğine inmemiştim bambaşka bir dünyaymış :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı