Maksimum 1000 TL mouse ve mouse pad önerisi

Bütçe
1000

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar selam, şu anda Rival 3 kullanıyorum fakat değiştirme kararı aldım. Çok eskidi.

Aklımda Rival 3 Wireless vardı ancak pille çalıştığını öğrendikten sonra ondan vazgeçtim.

Direkt aklımdaki mousepadi söyleyeyim, https://www.hepsiburada.com/logitech-oyuncu-mouse-pad-40-x-30-cm-p-HBV0000018MOZ bunu düşünüyorum. Sizce iyi midir? Ancak mouse için hâlâ karar veremedim.

Bir liste oluşturdum, Logitech G305 Lightspeed 910-005283 Siyah Wireless Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu nasıldır?

Kablolu/kablosuz olması çok fark etmiyor ama kablosuz olması daha iyi olur. Laptop kullandığım için daha pratik olsun isterim.

Yine de kablolu tercihler de yaptım, Corsair Ironclaw RGB FPS/MOBA CH-9307011-EU Kablolu Optik Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe mesela bu.

Bunlar da var. Bunlar dışında Rival 5 de var aklımda. Ama kablolu olmaları içime sinmiyor biraz, bilemedim...

Ölçü olarak bir bilgi veremem ama Rival 3 elime çok uyuyordu. Tutuş şeklim ise pençe tutuşu.

Sizler ne önerirsiniz? Yukarıdaki Logitech mouse pad iyi değilse başkalarını önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler öneri veren herkese.

Bütçe (eğer yükseltmeye değer diyorsanız) 1200-1500 TL'ye kadar esneyebilir.

Amazon'daki 30TL kupon ile beraber tam 1000TL oluyor:

Bütçe aşılırsa mouse olarak bu tercih edilebilir:
Bu elinize daha iyi oturacaktır. Ölçüleri neredeyse Rival 3 ile aynı. M800DB biraz daha büyük Rival 3'e göre ama onda da sıkıntı yaşamazsınız.

Bu elinize daha iyi oturacaktır. Ölçüleri neredeyse Rival 3 ile aynı. M800DB biraz daha büyük Rival 3'e göre ama onda da sıkıntı yaşamazsınız.
Teşekkürler. Aslında Lenovo Legion mouse güzel bence. Ayrıca laptop da Lenovo Legion. Diğer attığınız 2 markayı daha önce hiç duymadım ama.

Mousepad de çok güzele benziyor. Aralarında çok fark var mıdır bilmiyorum ama Logitech yerine alınır mı bu sizce?

Teşekkürler. Aslında Lenovo Legion mouse güzel bence. Ayrıca laptop da Lenovo Legion. Diğer attığınız 2 markayı daha önce hiç duymadım ama.

Mousepad de çok güzele benziyor. Aralarında çok fark var mıdır bilmiyorum ama Logitech yerine alınır mı bu sizce?
O Logitech mousepad pek de kaliteli değil. Klasse Longteng varken alınmaz. Hem yüzeyi daha kaliteli hem de kenarları dikişli. Markaya göre karar vermeyin. M800DB de gayet güzel mouse, fazla bilinmeyen bir marka ve güzel ürünleri var. Bilinmediği için olsa gerek piyasaya göre düşük fiyattalar. Bütçe artmazsa M800DB de üzmez.

O Logitech mousepad pek de kaliteli değil. Klasse Longteng varken alınmaz. Hem yüzeyi daha kaliteli hem de kenarları dikişli. Markaya göre karar vermeyin. M800DB de gayet güzel mouse, fazla bilinmeyen bir marka ve güzel ürünleri var. Bilinmediği için olsa gerek piyasaya göre düşük fiyattalar. Bütçe artmazsa M800DB de üzmez.
Çok teşekkür ederim, ekledim listeye. Razer Viper Mini'ye çok benziyor M800DB. Öyleyse Klasse Longteng alacağım mousepad. Açıkçası o kadar para vermek içimden gelmiyordu mousepade, ama çok güzel geldi bu. Bilemedim şimdi :D ...

Hocam bu arada bir sorum daha olacak.
Lenovo Legion mouse pille çalışmıyor değil mi? İstersek kablolu da kullanabiliyor muyuz? Ayrıca bluetooth da var mı?

Bunlar dışında 8 Khz Razer Viper gibi modeller de çok önerilmiş forumda. FPS oyunu oynarım ancak profesyonel değilim, rekabetçi oyunlarla da pek işim olmaz ama ara sıra eğlenmek için oynarım. Genelde hikayeli oyunlar oynuyorum.

Mousepad'den biraz kısıp daha iyi model mouse alsam nasıl olur?

@Kiznaiver

Son düzenleme:
Hocam bu arada bir sorum daha olacak.
Lenovo Legion mouse pille çalışmıyor değil mi? İstersek kablolu da kullanabiliyor muyuz? Ayrıca bluetooth da var mı?
Pilli değil. Şarjlı bir mouse, kablolu da kullanabiliyorsunuz. Bluetooth desteği de var tabii.
Bağlantı​
2.4GHz, Bluetooth 5.0, USB kablolu​

Mouse ile alakalı diğer bilgiler için...

Bunlar dışında 8 Khz Razer Viper gibi modeller de çok önerilmiş forumda. FPS oyunu oynarım ancak profesyonel değilim, rekabetçi oyunlarla da pek işim olmaz ama ara sıra eğlenmek için oynarım. Genelde hikâyeli oyunlar oynuyorum.
Madem genelde hikâyeli oyunlar oynuyorsunuz ve rekabetçi oyunlara eğlenmek amacıyla giriyorsunuz; kablosuz bir mouse almanızın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Kablosu hafif olan bir mouse ile kablosuz mouse arasında yine gözle görülür bir fark oluyor. Kablosuz büyük rahatlık.

Mousepad'den biraz kısıp daha iyi model mouse alsam nasıl olur?
Lamzu Atlantis alabilirsiniz bütçe kurtarırsa. Mousepad olarak da buna bakabilirsiniz:

Pilli değil. Şarjlı bir mouse, kablolu da kullanabiliyorsunuz. Bluetooth desteği de var tabii.
Bağlantı​
2.4GHz, Bluetooth 5.0, USB kablolu​

Mouse ile alakalı diğer bilgiler için...

Madem genelde hikâyeli oyunlar oynuyorsunuz ve rekabetçi oyunlara eğlenmek amacıyla giriyorsunuz; kablosuz bir mouse almanızın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Kablosu hafif olan bir mouse ile kablosuz mouse arasında yine gözle görülür bir fark oluyor. Kablosuz büyük rahatlık.

Lamzu Atlantis alabilirsiniz bütçe kurtarırsa. Mousepad olarak da buna bakabilirsiniz:
Teşekkür ederim. Lamzu Atlantis yaklaşık 1900 TL civarındaymış. Maalesef bunu alamam :) . Ancak Legion çok mantıklı geliyor. Mousepad olarak da attıklarınızdan birini seçeceğim. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Legion RGB değil sanırım.

Pil ömrü de bayağı fazla gibi duruyor. Bu mouse yukarıda attığım Katar Pro ve Logitech G305'den iyi midir?

Bir sorum daha olacak, mousepad'ler arasında tam olarak ne farklar onu kavrayamadım hocam. Mesela rastgele, çakma Razer mouspadleri ile, yukarıdaki Logitech veyahut bir Monster marka mousepad sizin attıklarınız arasında çok mu var? Mousepad'e RGB olmadıkça o kadar para vermeye içim hâlâ sinmedi :D .

Teşekkür ederim. Lamzu Atlantis yaklaşık 1900 TL civarındaymış. Maalesef bunu alamam :) . Ancak Legion çok mantıklı geliyor. Mousepad olarak da attıklarınızdan birini seçeceğim. Çok teşekkür ederim tekrardan.
Burada 1750TL hocam:

Legion RGB değil sanırım.
Mouse üzerindeki Legion yazısı RGB, ayarlayabiliyorsunuz.

Pil ömrü de bayağı fazla gibi duruyor. Bu mouse yukarıda attığım Katar Pro ve Logitech G305'den iyi midir?
Sadece pil ömrü değil, skatezleri, switchleri, malzeme kalitesi ve en önemlisi sensör olarak daha iyi. Her yönden daha iyi neredeyse. Zaten Katar Pro giriş seviyesi bir kablosuz mouse. G305 ise hak ettiği fiyatın üstünde, çok da iyi bir mouse değil. Logitech'in çoğu ürünü böyle.

Bir sorum daha olacak, mousepad'ler arasında tam olarak ne farklar onu kavrayamadım hocam. Mesela rastgele, çakma Razer mouspadleri ile, yukarıdaki Logitech veyahut bir Monster marka mousepad sizin attıklarınız arasında çok mu var? Mousepad'e RGB olmadıkça o kadar para vermeye içim hâlâ sinmedi :D
Yüzeyi daha kaliteli ve kenarları dikişli. Yüzeyinin daha kaliteli olması sensörün okumasını kolaylaştırıyor. Bu da size daha düzgün bir deneyim sunar. Kolay kolay toz tutmaz. Normalde mousepad türleri 3'e ayrılır; speed, control, hybrid olarak. Speed mousepad'lerde mouse daha kolay kayar, hafif bir güç bile yeterlidir. Control zaten adından da anlaşılıyor, genelde yüksek hassasiyet oyuncuları tercih eder. Hybrid ikisinin ortası. Klasse mousepad hybrid, HyperX olan speed türü bir mousepad.

Burada 1750TL hocam:

Sadece pil ömrü değil, skatezleri, switchleri, malzeme kalitesi ve en önemlisi sensör olarak daha iyi. Her yönden daha iyi neredeyse. Zaten Katar Pro giriş seviyesi bir kablosuz mouse. G305 ise hak ettiği fiyatın üstünde, çok da iyi bir mouse değil. Logitech'in çoğu ürünü böyle.

Yüzeyi daha kaliteli ve kenarları dikişli. Yüzeyinin daha kaliteli olması sensörün okumasını kolaylaştırıyor. Bu da size daha düzgün bir deneyim sunar. Kolay kolay toz tutmaz. Normalde mousepad türleri 3'e ayrılır; speed, control, hybrid olarak. Speed mousepad'lerde mouse daha kolay kayar, hafif bir güç bile yeterlidir. Control zaten adından da anlaşılıyor, genelde yüksek hassasiyet oyuncuları tercih eder. Hybrid ikisinin ortası. Klasse mousepad hybrid, HyperX olan speed türü bir mousepad.
Tamamdır tavsiyeleriniz ve detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim. Legion mouse ile beraber en başta attığınız mousepadi almaya çalışacağım. Normalde bütçe bu kadar kısıtlı olmazdı ama bunların yanında bir de Dualsense veya Xbox gamepadi falan da alacağım için dikkatli harcamaya çalışıyorum :D . Tekrardan teşekkürler, iyi geceler.

Burada 1750TL hocam:

@Kiznaiver hocam çok tagliyorum kusura bakmayın ama mousepad olarak birkaç şey daha buldum, onları da atacağım. Nasıl olduklarını söyleyebilir misiniz?

Forumda fazla önerilenlerden birisi bu.

Bunlar da Klasse marka yine.

Bu da yukarıda önerdiğiniz HyperX'in M modeli.

Bir de bu var:

Bunun soyulma sıkıntıları varmış sanırım.

Laptop kullandığım için ek olarak ayrı bir klavye ile falan yer kaplamıyorum. Sadece mouse kullandığım için küçük olsun diyorum da, eğer L model bir mousepad alırsam laptopu da onun üzerinde kullanırsam bir sıkıntı olur mu? Böyle yapmamı önerir misiniz yoksa direkt küçük mousepad alıp laptopu da masanın üstünde mi kullanayım?

Son düzenleme:
@Kiznaiver hocam çok tagliyorum kusura bakmayın ama mousepad olarak birkaç şey daha buldum, onları da atacağım. Nasıl olduklarını söyleyebilir misiniz?

Forumda fazla önerilenlerden birisi bu.

Bunlar da Klasse marka yine.

Bu da yukarıda önerdiğiniz HyperX'in M modeli.

Bir de bu var:

Bunun soyulma sıkıntıları varmış sanırım.

Laptop kullandığım için ek olarak ayrı bir klavye ile falan yer kaplamıyorum. Sadece mouse kullandığım için küçük olsun diyorum da, eğer L model bir mousepad alırsam laptopu da onun üzerinde kullanırsam bir sıkıntı olur mu? Böyle yapmamı önerir misiniz yoksa direkt küçük mousepad alıp laptopu da masanın üstünde mi kullanayım?
Large olan mousepad'ler fazla küçük oluyor genelde. Yüksek hassasiyet kullanıyorsanız Glorious'unki alınabilir. QcK biraz abartılıyor SS fanları sağ olsun. Glorious'un yüzeyinin daha iyi olduğunu düşünüyorum ve kenarları dikişli. Yine de onun yerine HyperX'in medium olanı daha mantıklı. Daha büyük bir mousepad.

Ayrıca ürüne göre ölçüler değişebiliyor, ibaresine takılmamak lazım. HyperX Large olan ‎44.96 x 40.01 x 0.41 cm ölçülerine sahip. En az olması gereken budur bence.

Laptop'u da üzerine kullanmak için XL bir mousepad'e ihtiyacınız var. Ürüne göre değişebilir ölçüler. Size kalmış ama 200TL altına satılan XL mousepad'ler pek kaliteli değil. O Klasse marka olan mousepad'i herkes farklı isim altından satıyor Amazon'da. Ortalık malı olmuş durumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı