Maksimum 1500 TL'ye Notebook tavsiyesi

Mekanik ve SSD birleşimi olan disklerde ki 8 gb olan ssd alanına kurulum yapılamıyor diye biliyorum. O 8 gb ssd olan bölüm sistem açılışında ve sık kullanılan programları ön belleğe alarak windows açılışı, programların ve dosyaların çok daha hızlı olarak kullanılmasını sağlamak için. Yani normal mekanik disklerden daha iyi ve hızlı.

Hayır, 1500TL'ye 128GB'lık SSD bulamazsınız. Lenovo Z510 iş ve oyun için yeterli. Ultra takıntılısı değilseniz.

Sanırım konunun başında kendimi ifade edemedim. Oyun oynamak istemiyorum, seminerlerde ya da benzer yerlerde slayt ve video gösterecek bir alet arıyorum. Üstüne bir de 128 gb SSD olursa tam olarak kullanım amacıma uyar. Bu kriterlere uygun bir laptop var mıdır acaba?

Hayır mevcut değil. 128GB SSD'li bilğisayar istiyorsanız keseyi açmanız lazım. Lenovo Z510 her ikisi içinde uygun.

Şu modelde i5-4200M işlemci var. Slayt gösterimi tarzı işler için fazlasıyla yeterli. Biraz daha harcamayla SSD takılabilir:

MSI CX61 2OC-408XTR Intel Core i5 4200M 2.5GHz 4GB 500GB Fiyatı

Diğer sorunuzun cevabı ise: hibrid HDD'lerde 8GB'lık bölüme hiç bir şey kaydedemezsiniz. Bu alan, yazılım tarafından otomatik olarak sıklıkla kullanılan dosyaları kaydeder. Yani kullanıcı müdahalesi yoktur.

Şu modelde i5-4200M işlemci var. Slayt gösterimi tarzı işler için fazlasıyla yeterli. Biraz daha harcamayla SSD takılabilir:

MSI CX61 2OC-408XTR Intel Core i5 4200M 2.5GHz 4GB 500GB Fiyatı

Diğer sorunuzun cevabı ise: hibrid HDD'lerde 8GB'lık bölüme hiç bir şey kaydedemezsiniz. Bu alan, yazılım tarafından otomatik olarak sıklıkla kullanılan dosyaları kaydeder. Yani kullanıcı müdahalesi yoktur.

Ekran kartı lenovoya göre daha düşük. HDD'si düşük. Bunu mu öneriyorsun?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı